Stupa i Di Nenno: już nie „pibes”, ale wciąż „super”!

Na początek sezonu Franco Stupaczuk i Martín Di Nenno zdecydowali się połączyć siły prawie siedem lat po rozstaniu. Ku uciesze wielu fanów zreformowali ten duet lepiej znany jako „Superpibes”.

Narodziny Superpibes

„Superpibes”, czyli „super dzieciaki”, zaczęli grać razem, gdy mieli odpowiednio 10 i 11 lat, podczas World Youth Open 2007. Turnieju, który znakomicie wygrali.

Bardzo szybko ci dwaj utalentowani młodzi zawodnicy utrudnili życie praktycznie wszystkim doświadczonym zawodnikom na argentyńskiej lidze. Ta dwójka dzieciaków, które są już gwiazdami branży w Argentynie, była ucieleśnieniem przyszłości padelhistoria narodu albicelest.

Wypadek, który zmienił wszystko

Po udowodnieniu swojego poziomu w swoim kraju, logicznie rzecz biorąc, zdecydowali się dołączyć do Europy i bardzo szybko wyrobili sobie tam sławę, zwłaszcza zwycięstwem podczas WPT Challenger w Barcelonie w 2015 r. Jednak wszystko zmieniło się w 2016 r. podczas tego strasznego wypadku drogowego podczas w którym Hernán Rodríguez i Elias Estrella stracili życie. Z dwiema połamanymi nogami i niskim morale Martín Di Nenno musiał pomyśleć o nim, zanim o nim pomyślał padel.

Franco rozpocząłby zatem karierę zawodową w Europie bez swojej partnerki, ze znanym nam sukcesem.

Targowiskoín, dzięki wysiłkowi będzie mógł się odbudować i doświadczyć kariery, do której od początku wydawał się przeznaczony.

2023: powrót Superpibes

A po samodzielnym zdobyciu szczytów Argentyńczycy postanowili wrócić do siebie, odpowiednio w wieku 26 i 27 lat. I co najmniej możemy powiedzieć, że zadziałało całkiem nieźle!

Rzeczywiście, jeśli sezon się jeszcze nie skończył, możemy już powiedzieć, że podopieczni Carlosa Pozzoniego podjęli właściwą decyzję w dniu, w którym postanowili wrócić do siebie.

Mając na koncie siedem trofeów zdobytych już w 2023 roku (sześć na WPT, jedno na Premier Padel), Stupaczuk i Di Nenno ugruntowali swoją pozycję drugiej pary światowej za Coello i Tapią.

W pełnym rozkwicie przez kilka tygodni, mogą nawet mają nadzieję wyprzedzić swoich wielkich rywali na WPT Race do końca sezonu. Ale cokolwiek się stanie, ten rok będzie sukcesem dla Superpibes!

Publié par
Xan Tafernaberry