Dakhla będzie wibrować padel, te cztery dni, z druga edycja Pucharu Interkontynentalnego Padel, gdzie na torze centralnym rywalizowało kilka par. Po kilku dniach turnieju, na zakończenie wielkiej podróży, wyłoniono mistrzów.

Po pięciu latach czekania, Dakhla był w stanie znaleźć padel, natomiast projekt utworzenia klubu i ośrodka szkoleniowego nigdy nie był tak istotny. Kilku graczy z Walencji, Malagi, Casablanki… a nawet Francji przybyło do Maroka, na centralny plac w mieście Dakhla, gdzie na potrzeby wydarzenia przygotowano zupełnie nowy tor.

Świetna gra na torze

Wśród mężczyzn znaleźliśmy Izaak Gomez et Juana Jose Hinojosa, Gracze Malagi, przeciwni Ricardo Duarte i… Franck Binisti. Finał składający się z trzech setów, na który przybyło kilkudziesięciu miejscowych kibiców, którzy cieszyli się występem i kilkoma bardzo miłymi wymianami zdań między obydwoma zespołami. Ostatecznie w Dakhli zwyciężyła para hiszpańska z notą 6/4 4/6 6/3.

"Szanse na wygraną były 50%. Na torze wiał duży wiatr, duże napięcie, co sprawiło, że mecz był bardzo wyrównany. Gra z Izaakiem była przyjemnością" oświadczył Juan José na koniec spotkania.

Ze swojej strony Isaac Gomez nadal chciał wyjaśnić, że było to „część, w której bardzo cierpieliśmy”, który i tak zakończył się zwycięstwem w finale.

W małym finale „mały” puchar wzniosła także para w 100% francuska. To jest Pierre Lamouré et Pascala Hernandeza !

Dakhla również miała prawo do swoich mistrzów ! Para francuska, złożona z Valerie Lamoure et Gwenaëlle Souyri, wygrał swoje mecze grupowe i tym samym dołączył do Isaaca Gomeza i Juana José Hinojosy!

Wyjątkowy moment dzielenia się

Na zakończenie meczów ceremonia wręczenia nagród była prawdziwym sukcesem na boisku, na którym przybyło ponad pięćdziesięciu miejscowych podziel się chwilą serdeczności, przy muzyce zespołu Belfares, zawsze obecnego w każdym momencie zawodów!

To także było chwila transmisji dla zawodników i młodzieży z miasta Dakhla, który miał prawo do małej inicjacji. Chwila szczególnie ceniony przez zwyciężczynię turnieju kobiet, Valérie Lamouré: „Było to wspaniałe doświadczenie, szczególnie ludzkie, które pozwoliło mi poznać fantastycznych ludzi. Aby odkryć nową kulturę i promować padel z dziećmi. Lokalizacja była dobrze dopasowana do tego typu imprezy, a organizacja była bardzo dobra, a ludzie dbali o to, aby zawody odbyły się jak najlepiej.."

W końcu konkluduje: „Wrócę z wielką przyjemnością w przyszłym roku, aby spotkać się z ludźmi, których spotkałem i nadal z nimi wymieniać się, być może, aby dać im zasmakować padel."

Ponieważ tak, trzecia edycja Pucharu Interkontynentalnego Padel jest już w przygotowaniu i wkrótce powinniśmy mieć wieści. Ale teraz oczy wszystkich zwrócone są na kolejny termin: Międzynarodowy Puchar Klubowy padel, w Maladze, od 3 października do 6 !

Oddział Dakhla 2024
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.