Havsbadenuite - zamsz : w następstwie wielokrotnych skarg z sąsiedztwa dotyczących uciążliwości hałasu, sąd orzekł.

3 korty są znowu wolne na powitanie graczy z padel, ale pod pewnymi specjalnymi warunkami ustalonymi przez sędziego.

Zgrupowane skargi z sąsiedztwa

Skargi sąsiadów składane w sądzie mogły trafić do szwedzkiego klubuĘngelholms Tennisklubb, który widział swoją działalność padel. To po wysłuchaniu niektórych sąsiadów przez Komisję Środowiska i zezwoleniach wydanych przez gminę.

Dudnienie i klikanie gry padel od kilku lat negatywnie oddziałują na zdrowie i spokój niektórych sąsiadów, ogród najbliższego sąsiada znajduje się około XNUMX metrów od jednego z kortów.

Od zeszłego lata tylko na jednym z trzech kortów można było rozgrywać mecze padel od 9:21 do 9:18 - pozostałe dwie ograniczone od poniedziałku do piątku w godzinach od XNUMX:XNUMX do XNUMX:XNUMX.

Modyfikacja orzeczenia w sądzie

Ale od tego czasu sąsiedzi i klub odwołali się od decyzji i wrócili do sądu.

Na dwóch kortach mecze są teraz dozwolone między 9:21 a 9:18 w dni powszednie i między 9:21 a XNUMX:XNUMX w weekendy. Trzeci kort otwarty jest codziennie od XNUMX:XNUMX do XNUMX:XNUMX.

W swoim wyroku sąd w żaden sposób nie kwestionuje tego, że niektórzy sąsiedzi mogli zostać zaniepokojeni, ale także przeciwdziała jego decyzjom, wyjaśniając, że konieczne jest, aby aktywność sportowa była uprawiana przez ogół społeczeństwa, w szczególności ze względów zdrowotnych.

Sąd zwraca się do gminy Ęngelholm, aby klub znalazł rozwiązania (bez określania, które z nich), aby poprawić sytuację w zakresie zanieczyszczenia hałasem.

Źródło i zdjęcie: hd.se

Sylvain Barnet

Sylvain Barnet, francuski szwajcarski scyzoryk i entuzjasta sportu. Geek z ostrym piórem, uwielbia, gdy plan wychodzi bez żadnych problemów. I zawsze gotowy do gry.