Padel Magazine - Drugi turniej padel Infinity tour właśnie zakończyło się w ten weekend wspaniałą atmosferą i bardzo ciepłym przyjęciem.

Do gry przyszły 32 pary w trzech różnych kategoriach: inicjacja-średniozaawansowany mężczyzna, inicjacja-średniozaawansowany mieszany i zaawansowany mężczyzna. Dzięki czterem gwarantowanym meczom w każdej kategorii i możliwości wejścia do dwóch kategorii do wyboru, sukces był gwarantowany niezależnie od wyniku końcowego.

To jest obserwacja, że padel rozwija się we Francji, a poziom gry nie był wyjątkiem. Przez cały weekend obecni mogli obejrzeć naprawdę ciekawe mecze i wymiany oraz techniczne gesty, które naszym zdaniem były zarezerwowane tylko dla Hiszpanów. Specjalne wyróżnienie w zaawansowanym finale z dwoma dobrymi parami i tytułem zdobytym przez byłego francuskiego numer 1 Andre Gauberta i François San Miguel de Carcassonne przeciwko Alexowi Pageaux i Loïc Ducourau z Bordeaux.

Pełen emocji mecz i zwrot od pierwszego seta, w którym Bordelais prowadzili wynikiem 5-3, ale ostatecznie Carcassonnais wygrali 7-5. W drugim secie zmiana sytuacji i przerwa na wejście dla miejscowych, którzy w końcu wygrywają bez ustępstw. W bardzo napiętym tie-breaku doświadczenie będzie odgrywać fundamentalną rolę. Carcassonnais wygrywa z bardzo niskim wynikiem: 7-5 2-6 10-8.

W pozostałych finałach, które były równie interesujące, co porywające, Bertrand i Luis z Tuluzy wygrali 6: 2 7: 5 z Alexandre i Jérôme Leboeufem z Poitiers w kategorii Intermediate. Jednak bracia Leboeuf panują terror na gruncie sportu. Upadli silniej.

Mecz, którego nie można przegapić, to z pewnością Laurent Barthe i Ricardo de Alza przeciwko Kévinowi i Paulowi w kategorii Inicjacja. Laurent Barthe, nazywany „el mago”, odnosi sukcesy w kilku exploitach ze strasznie skutecznymi kosztami i gestami, jeśli nie są one zbyt akademickie i dlatego wygrywają w Super Tie-Break (5-7 6-4 12/10).

W końcu Arnaud i Peggy z Bordeaux również wygrali w super tie-breaku (6-3 2-6 10/5) z Sandrine i Jorisem z Toulouse.

W końcu wszyscy są bardzo zadowoleni i chętni do udziału w kolejnym etapie padel Wycieczka do nieskończoności w Saint Cyprien w dniach 4-5 kwietnia. Jeśli chcesz przyjść i zagrać, odkryj padel i życzę miłego weekendu, zarejestruj się na stronie http://padelinfinity.com/