Dylan Guichard i Bastien Blanqué postanowili zakończyć współpracę po ponad roku razem. Stowarzyszenie, które zachwyci wielu fanów pozytywnymi wynikami, czasami bliskimi wyczynu, jak podczas Meksyk P1 przeciwko Tino Libaakowi i Leo Augsburgerowi. Jednak najnowsze wyniki z pewnością miały decydujący wpływ na proces podejmowania decyzji, szczególnie w przypadku tej dotkliwej porażki w 2. rundzie previi przeciwko Aitorowi Garcii i Miguelowi Angelowi Sorbe.

blangué guichard

To rozdzielenie pochodzi oczywiście od najmłodszego gracza, Dylana Guicharda. Bastien Blanqué nie komunikował się jeszcze na swoich portalach społecznościowych:

„Po roku spędzonym z Bastienem Blanqué zdecydowałem się zakończyć naszą wspólną przygodę. Oczywiście chciałbym zakończyć wyścig z lepszym wynikiem niż P1 w Maladze, a nie z takim wynikiem, jaki byliśmy w stanie osiągnąć.

Nigdy nie było łatwo zrobić taki post, był to najważniejszy okres w mojej młodej karierze i zawsze będę ci wdzięczny, moja Bast.

Daliście mi tę szansę, daliście mi swoje doświadczenie, wiele się nauczyłem i zrobiłem postępy razem z wami, więc dziękuję za to!

Życzę wszystkiego najlepszego w przyszłym projekcie. Wychodzę z tego roku razem, dorośli i z przyjacielem.

Jeśli o mnie chodzi, myślę, że spisałem swoje, przyjemność na boisku nie jest już taka sama, muszę odkryć inne rzeczy.

Sezon jest jeszcze długi.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.