Śladami National Tennis Cup, najsłynniejszego z amatorskich zawodów tenisowych, National Padel Kubek wywołał sensację w Cap d'Agde.

Od 25 do 31 października Międzynarodowe Centrum Tenisowe Cap d'Agde zaprezentowało swoje 3 nowe korty do padla jako gospodarz zawodów National Padel Puchar. Zainstalowano również 2 efemeryczne pola, a także gospodarzem największych francuskich zawodów padla.

Niektóre liczby ...

Ponad 600 par bierze udział w National Padel Puchar oraz blisko 200 par w ciągu tygodnia.

Gracze 2 z czołowego świata 100, Sergio Alba i Carlos Serralde, a także niedawny mistrz Francji Robin Haziza i Mathieu Barrot z klubu Padel Manosque zrealizowali wspaniałe demo.

Show odbywał się również w rzeczywistości przez cały tydzień, w tym najlepsze pary francuskie, aby spróbować wygrać 1 edycja National Padel Puchar.

Wielkie niespodzianki ...

U kobietMistrz Francji, padel Audrey Casanova i Laura Clergue, zostali pokonani przez parę Perpignan Line Meites / Mai Vo (7 / 6, 7 / 6). Para Club du Mas świetnie się spisała. Line Meites grała po prawej stronie, w przeciwieństwie do mistrzostw Francji, w których grała po lewej (3e), Mai Vo grała po lewej i dotarła w Cap d'Agde w nieznanym stanie ... Przypomnijmy, że Line Meites z Emmeline Lambghts) grała już w półfinale z francuską lisicą Padela Géraldine Sorela i Sandy Godard wygrał 6 - 3 3 - 6 10 - 7 (gra decydująca).

Line Meites / Mai Vo to zdecydowanie nowa zwycięska formuła. To agresywna para, która nie pozwala oddychać przeciwnikom.

« To nasze największe zwycięstwo W ten sposób dwaj gracze nieuchronnie byli bardzo zadowoleni ze swojego występu przeciwko francuskiej liczbie 1.

Efekt zaskoczenia jest zużywany, następnym razem będą niecierpliwie wyczekiwane.

W mieszane, w opinii wszystkich, ogólny poziom nigdy nie był tak wychowany ”. W finale znajdziemy dwie znane pary: Laura Clergue / Jérôme Ferrandez przeciwko Alizé Cornet i Michael Kusaj. Co za dopasowanie! Podczas gdy widzieliśmy mistrza Francji związanego z wicemistrzem Francji, który wygrał ten konkurs, para Cornet / Michael wykazała zadziwiającą siłę charakteru.

Pierwszy zestaw jest jednokierunkowy dla ulubionych. Wtedy są nieco rozproszeni, popełniając kilka błędów, mecz jest zrównoważony. Cornet / Kusaj gra sprytnie, sprawiając, że grają maksimum i wykorzystują niektóre błędy. Ta strategia w decydującej grze zapowiada się zdecydowanie. Wynik końcowy: 2 - 6 7 - 6 10 - 4

W mieszanych Alizé Cornet i Michael Kusaj wyróżniają się jako nowa para do pokonania.

U mężczyznto pół-niespodzianka, ponieważ znamy wartość Laurenta Umberta i Bastiena Blanqué ... Liga Midi-Pireneje bardzo się rozkręciła i niestety nie udało im się niestety przystąpić do mistrzostw Francji.

W obliczu wice-mistrzów Francji strategia jest prosta dla pary midi-Pyrenees: Laurent Umbert gra w grę kwalifikowaną przez niektórych z „ fałszywy rytm »Lub« pożyczony „Granie z przeciwnikami źle, podczas gdy Bastien Blanquet rozbija smugi, aby zabić punkty. Stowarzyszenie jest wybuchowe.

W starciu z Jérôme Ferrandez i Laurent Boulade grają perfekcyjnie. Być może trochę zmęczony dla Jerome'a ​​Ferrandeza po jego wcześniej skomplikowanej mieszanej porażce ...

Mecz jest bardzo zacięty, ale ostatecznie wygrywa Tuluza. Wynik końcowy: 6 / 4 7 / 6.

Narodowy Padel Puchar będzie nadal ewoluował

Pierwsza edycja przekroczyła wszelkie oczekiwania pod względem liczby graczy ... Ale organizacja może zrobić lepiej. Korekty są już zaplanowane, a nieoczekiwany pokaz może ujrzeć światło w przyszłym roku ...

Aby wziąć udział w końcowych etapach 2016, konieczne będzie przejście przez fazy kwalifikacyjne, które rozpoczną się w styczniu / lutym.

Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.