Podążając śladami National Tennis Cup, najsłynniejszego amatorskiego turnieju tenisowego, National Padel Cup to sensacja na Cap d'Agde.

Od 25 do 31 w październiku Międzynarodowe Centrum Tenisowe Cap d'Agde zaprezentowało nowe korty do gry w padla 3, które będą gospodarzem Krajowego Pucharu Padel. Zainstalowano także efemeryczne tereny 2, które były gospodarzem największych francuskich zawodów wiosłowych.

Niektóre liczby ...

Więcej niż pary 600 biorące udział w Pucharze Krajowym Padel, a także blisko par 200 przez cały tydzień.

Gracze 2 z czołowego świata 100, Sergio Alba i Carlos Serralde, a także niedawny mistrz Francji Robin Haziza i Mathieu Barrot z klubu Padel Manosque zrealizowali wspaniałe demo.

Show odbywał się również w rzeczywistości przez cały tydzień, w tym najlepsze pary francuskie, aby spróbować wygrać 1 edycja National Padel Cup.

Wielkie niespodzianki ...

U kobietMistrz Francji, padel Audrey Casanova i Laura Clergue, zostali pokonani przez parę Perpignan Line Meites / Mai Vo (7 / 6, 7 / 6). Para Club du Mas świetnie się spisała. Line Meites grała po prawej stronie, w przeciwieństwie do mistrzostw Francji, w których grała po lewej (3e), Mai Vo jouait à gauche et arrivait en statut d’inconnu au Cap d’Agde… Rappelons que Line Meites ‘avec Emmeline Lambghts) avait déjà joué une demi-finale fasse aux vices-championnes de France de padel Géraldine Sorel et Sandy Godard remportée 6 – 3 3 – 6 10 – 7 (jeu décisif).

Line Meites / Mai Vo to zdecydowanie nowa zwycięska formuła. To agresywna para, która nie pozwala oddychać przeciwnikom.

« To nasze największe zwycięstwo W ten sposób dwaj gracze nieuchronnie byli bardzo zadowoleni ze swojego występu przeciwko francuskiej liczbie 1.

Efekt zaskoczenia jest zużywany, następnym razem będą niecierpliwie wyczekiwane.

W mieszane, w opinii wszystkich, ogólny poziom nigdy nie był tak wychowany ”. W finale znajdziemy dwie znane pary: Laura Clergue / Jérôme Ferrandez przeciwko Alizé Cornet i Michael Kusaj. Co za dopasowanie! Podczas gdy widzieliśmy mistrza Francji związanego z wicemistrzem Francji, który wygrał ten konkurs, para Cornet / Michael wykazała zadziwiającą siłę charakteru.

Pierwszy zestaw jest jednokierunkowy dla ulubionych. Wtedy są nieco rozproszeni, popełniając kilka błędów, mecz jest zrównoważony. Cornet / Kusaj gra sprytnie, sprawiając, że grają maksimum i wykorzystują niektóre błędy. Ta strategia w decydującej grze zapowiada się zdecydowanie. Wynik końcowy: 2 - 6 7 - 6 10 - 4

Chez les mixtes, Alizé Cornet et Michael Kusaj s’impose comme la nouvelle paire à battre.

U mężczyznto pół-niespodzianka, ponieważ znamy wartość Laurenta Umberta i Bastiena Blanqué ... Liga Midi-Pireneje bardzo się rozkręciła i niestety nie udało im się niestety przystąpić do mistrzostw Francji.

W obliczu wice-mistrzów Francji strategia jest prosta dla pary midi-Pyrenees: Laurent Umbert gra w grę kwalifikowaną przez niektórych z „ fałszywy rytm »Lub« pożyczony „Granie z przeciwnikami źle, podczas gdy Bastien Blanquet rozbija smugi, aby zabić punkty. Stowarzyszenie jest wybuchowe.

W starciu z Jérôme Ferrandez i Laurent Boulade grają perfekcyjnie. Być może trochę zmęczony dla Jerome'a ​​Ferrandeza po jego wcześniej skomplikowanej mieszanej porażce ...

Mecz jest bardzo zacięty, ale ostatecznie wygrywa Tuluza. Wynik końcowy: 6 / 4 7 / 6.

National Padel Cup będzie kontynuował swoją ewolucję

La première édition a dépassé toutes les attentes en terme de nombre de joueurs… Mais l’organisation peut mieux faire. Des corrections sont déjà prévues et un spectacle inattendu pourrait voir le jour l’année prochaine…

Aby wziąć udział w końcowych etapach 2016, konieczne będzie przejście przez fazy kwalifikacyjne, które rozpoczną się w styczniu / lutym.

Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.