Śladami National Tennis Cup, najsłynniejszego z amatorskich zawodów tenisowych, National Padel Kubek wywołał sensację w Cap d'Agde.

Od 25 do 31 października Międzynarodowe Centrum Tenisowe Cap d'Agde zaprezentowało 3 nowe padel powitać National Padel Puchar. Zainstalowano również 2 efemeryczne boiska, oprócz gospodarza największych francuskich zawodów padel.

Niektóre liczby ...

Ponad 600 par bierze udział w National Padel Puchar oraz blisko 200 par w ciągu tygodnia.

2 graczy ze 100 najlepszych na świecie, Sergio Alba i Carlos Serralde, a także niedawny mistrz Francji Robin Haziza i Mathieu Barrot z klubu padel de Manosque wyprodukował wspaniałe demo.

Pokaz odbywał się również przez cały tydzień, w szczególności z najlepszymi francuskimi parami, które próbowały wygrać 1 edycja National Padel Puchar.

Wielkie niespodzianki ...

U kobiet, francuscy mistrzowie padel Audrey Casanova i Laura Clergue zostały pokonane przez parę Perpignan Line Meites / Mai Vo (7/6, 7/6). Para z Club du Mas odniosła ogromny mecz. Line Meites grała po prawej stronie, w przeciwieństwie do mistrzostw Francji, gdzie grała po lewej stronie (3e), Mai Vo grał na lewej i przybył jako obcy na Cap d'Agde ... Pamiętaj, że Line Meites z Emmeline Lambghts) grał już w półfinale z wicemistrzami Francji padel Geraldine Sorel i Sandy Godard wygrali 6 - 3 3 - 6 10 - 7 (mecz decydujący).

Line Meites / Mai Vo to zdecydowanie nowa zwycięska formuła. To agresywna para, która nie pozwala oddychać przeciwnikom.

« To nasze największe zwycięstwo W ten sposób dwaj gracze nieuchronnie byli bardzo zadowoleni ze swojego występu przeciwko francuskiej liczbie 1.

Efekt zaskoczenia jest zużywany, następnym razem będą niecierpliwie wyczekiwane.

W mieszanew opinii wszystkich na poziomie globalnym " nigdy nie był tak wychowany ”. W finale znajdziemy dwie znane pary: Laurę Clergue / Jérôme Ferrandez przeciwko Alizé Cornet i Michaelowi Kusajowi. Co za gra ! Podczas gdy widzieliśmy mistrza Francji skojarzonego z wicemistrzem Francji wygrywającym te zawody, para Cornet / Michael pokazała zadziwiającą siłę charakteru.

Pierwszy zestaw to jednokierunkowa ulica dla faworytów. Potem trochę odwracają uwagę, popełniając kilka błędów, balans gry. Cornet / Kusaj gra mądrze, zmuszając ich do gry jak najwięcej i wykorzystując kilka błędów. Ta strategia jest decydującą reklamą dogrywki. Wynik końcowy: 2 - 6 czerwca do 7 6 - 10

W mieszanych Alizé Cornet i Michael Kusaj wyróżniają się jako nowa para do pokonania.

U mężczyzn, to pół niespodzianka, ponieważ znamy wartość Laurenta Umberta i Bastiena Blanqué… Liga Midi-Pyrénées jest bardzo silna i niestety ledwo przegapili wejście do mistrzostw Francji padel.

W obliczu wicemistrzów Francji strategia dla pary Midi-Pyrenees jest prosta: Laurent Umbert gra w grę określaną przez niektórych jako „ fałszywy rytm »Lub« pożyczony „Granie z przeciwnikami źle, podczas gdy Bastien Blanquet rozbija smugi, aby zabić punkty. Stowarzyszenie jest wybuchowe.

W starciu z Jérôme Ferrandez i Laurent Boulade grają perfekcyjnie. Być może trochę zmęczony dla Jerome'a ​​Ferrandeza po jego wcześniej skomplikowanej mieszanej porażce ...

Mecz był bardzo zacięty, ale ostatecznie zwyciężył Toulouse. Wynik końcowy: 6/4 7/6.

Narodowy Padel Puchar będzie nadal ewoluował

Pierwsza edycja przekroczyła wszelkie oczekiwania pod względem liczby graczy ... Ale organizacja może zrobić lepiej. Korekty są już zaplanowane, a nieoczekiwany pokaz może ujrzeć światło w przyszłym roku ...

Aby wziąć udział w końcowych etapach 2016, konieczne będzie przejście przez fazy kwalifikacyjne, które rozpoczną się w styczniu / lutym.

Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.