Susana Rodriguez jest hiszpańskim numerem 1 wśród padel-fotel. Padel Magazine poznałem ją podczas FIP Rise w Canet-en-Roussillon izorganizowana wystawa na korcie centralnym.

Coś nowego

Padel Magazine : Susana, właśnie grałeś wystawę na plaży Canet-en-Roussillon. Jakie były twoje uczucia?

Susana Rodriguez :„To był pierwszy raz, kiedy grałem na utworze w tym stylu. Było super, organizacja była wspaniała. To dla nas coś naprawdę nowego, a zaproszenie do gry jest dla nas dumą”.

Padel Magazine : W tym samym tygodniu odbywa się pierwszy międzynarodowy turniej padel-fotel w Le Mans. Następnym razem też z graczami?

Susana Rodriguez:– Tak, byłoby świetnie. ten padel- krzesło kobiece nie jest jeszcze rozwinięte. Wciąż nam nie wystarcza. Minęło trochę czasu, odkąd kobiety grały padel na wózku inwalidzkim."

wystawa susana rodriguez canet

Kobiety potrzebują motywacji do startu

Padel Magazine : Jak zacząłeś grać padel-fotel ?

Susana Rodriguez:„Miałem wypadek samochodowy, gdy miałem 16 lat. Nie uprawiałem sportu przez 10 lat, ale nadal prowadziłem bardzo aktywne życie. Pewnego dnia w ośrodku zaprosili mnie do gry chłopcy, którzy mieli taką samą niepełnosprawność jak ja padel. Pokochałem to i powoli zacząłem grać w 2017 roku. Atmosfera jest super dobra, więc zacząłem trenować.

Padel Magazine : Jakie są Twoje plany na przyszłość?

Susana Rodriguez :„Chciałbym móc wnieść padel- kobiecy wózek inwalidzki na arenie międzynarodowej. Jest nas niewiele kobiet, ale musimy je zmotywować, aby zaczęły grać.

Padel Magazine : Jak opisałbyś swoją grę?

Susana Rodriguez:„Jestem graczem defensywnym, który stawia wszystko na boisku. Rzadko chodzę do siatki, bo nie czuję się tam pewnie. W końcu męczę moich przeciwników”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !