Sylvain Wiltord wkrótce zostanie trenerem padel !

Jeśli jesteś choć trochę fanem piłki nożnej, musisz znać Sylvaina Wiltorda.

Nietypowy kurs

Czterokrotny mistrz Francji, dwukrotny mistrz Anglii, były zawodnik Arsenalu był jedną z gwiazd francuskiego futbolu na początku wieku. Decydujący podczas zwycięstwa na Euro 2000, finalista mundialu w 2006 roku, zawodnik z Neuilly-sur-Marne miał bardzo dobrą karierę.

Zaczęło się jednak w zaskakujący sposób w sezonie 1990-1991. Następnie w wyprzedaży BEP 17-latek, który grał amatorsko w FC Joinville-le-Pont, uwiódł liderów Stade Rennais. Nastąpiło 20 lat na profesjonalnym poziomie!

Teraz 47, były gracz podejmuje nowe wyzwanie. Rzeczywiście, rozpoczął szkolenie na trenera padel. Jest zatem częścią pierwszej promocji Professional Purpose Title (TFP) – z 6 miesięcznym szkoleniem i 240 godzinami praktyk w menu. Będzie w Casa Padel dla tego rodaka z Ile-de-France.

Mieliśmy okazję go poznać, aby dowiedzieć się więcej.

Sylvain Wiltord: fanka padel

"Historia faktycznie zaczęła się w Roland Garros w 2015 roku. Francuska Federacja Tenisowa założyła boisko podczas dwutygodniowych meczów reprezentacji Francji. To był niesamowity sukces. Udało nam się zagrać z Henrym Leconte i dOd tego czasu gram regularnie.

Możesz powiedzieć, że jestem fan tego sportu. W pełni rozumiem, dlaczego widzimy coraz więcej piłkarzy w padel. To wciąż mniej trudne fizycznie niż piłka nożna. Łamiemy mniej i pozostaje to sportem zespołowym. A potem jest bardzo przystępny. Nie jestem ze sportów rakietowych, a mimo to bawię się jak szalona.

Widzę wielu towarzyszy rzucających się w padel Teraz. Widzimy, że to trwa coraz więcej. Jestem tak uzależniony od tego sportu, że jestem w trakcie zaliczania treningu trenerskiego padel. To jest nowe szkolenie dedykowane padel przez FFT i który pozwala każdemu studiować ten sport i zostać trenerem. Ostatecznym celem jest uzyskanie tego tytułu zawodowego.

Ale ostatecznie to TFP jest logiczną kontynuacją mojej kariery sportowej. Już w tenisie zdałem AMT. Dyplom, który pozwolił mi pracować w edukacji tenisowej z młodzieżą. W padel, jestem w zupełnie podobnym duchu. Wiem, że nigdy nie będę najlepszym graczem na świecie. Ale uważam za dość interesujące, że ten sport jest otwarty dla sportowców, którzy niekoniecznie mają doświadczenie w sportach rakietowych.

Podczas tego szkolenia w Casa Padel, jest nas około piętnastu i panuje bardzo dobra atmosfera z profilami bardziej zorientowanymi na sporty rakietowe. Będę musiał popracować, żeby dojść do końca, ale jestem bardzo zmotywowany.

A dlaczego w końcu nie zaoferować szkolenia w padel. Oczywiście musisz trzymać się z daleka. Ale z moim doświadczeniem mogę wnieść coś innego niż całe środowisko padel. W rzeczywistości moje podejście może uzupełniać umiejętności techniczne zawodników padel.

A potem lubię pomagać w rozwoju tego sportu. Widzimy, że to zabiera wszędzie, aw piłce nożnej naprawdę możemy powiedzieć, że wszyscy się w to angażują. To też robi wrażenie!”

Publié par
Xan Tafernaberry