Niedawno ukończył studia jako profesor padel, były reprezentant Francji, Sylvain Wiltord, podszedł do mikrofonu Padel Magazine gdy Greenweez Paris Premier Padel Major, po meczu pokazowym, w którym brał udział u boku Bena Tisona, Cyrila Hanouny i Arnauda Clémenta.

Krzesło wystawowe Wiltord Clément 2022 Roland Garros

"Granie na centralnym jest niezwykłe"

Padel Magazine : Czy po rozegraniu meczu pokazowego na Chatrier w Roland-Garros macie program na innych ważnych „arenach”?

Sylvain Wiltord : „Nie, nie ma programu. Chodzi o to, aby spróbować bawić się jak najwięcej razy na wszystkich terenach padel.

To prawda, że ​​tam mam szansę zagrać na centralnym, to niezwykłe. Teraz na moim małym poziomie zamierzam robić małe P100, małe P250… mały postęp, ale naprawdę był świetny wyświetlacz.

Ucztowałem, to był tylko kiff i taki duch padel. "

„Jeśli mogę pomóc im w rozwoju w tym sporcie, będę z tego dumny”

Padel Magazine : Jesteś teraz nauczycielem padel. Jak się tu dostałeś?

Sylvain : „To prawda, że ​​wszyscy czekali na mnie na boisku jako trener… ale jak mówiłem wcześniej, moja pasja do tenisa wzięła górę. Uwielbiałem pracować z drużynami edukacyjnymi w tenisie, potem niestety doznałem kontuzji i przejąłem padel.

Dyplom zdałem i jestem bardzo, bardzo dumny. To prawda, że ​​to zupełnie inna dziedzina, przez sześć miesięcy uczyłem się niezwykłych rzeczy i dobrze mi to zrobiło. To właśnie chcę ludziom dać: dzielić się z dużą pokorą i aby ludzie to kochali padel. Jeśli będę mógł pomóc im w rozwoju w tym sporcie, będę bardzo dumny. »

„Piłka nożna nam pomaga padel ale.. "

Padel Magazine : Czy dzięki piłce nożnej udało Ci się zostać nauczycielem piłki nożnej? padel i masz jakieś aktywa w kieszeni?

Sylvain: „Tak, ponieważ to prawda, że ​​piłka nożna nam pomaga. Mam dobre nogi, mam poczucie wyczekiwania, które pozwala mi przewidywać pewne strzały.

Ale padel jest bardzo, bardzo techniczny, więc nie zawsze jest to łatwe.

Są więc pewne zalety związane z piłką nożną, ale nic nie przebije treningu, techniki..

Będę dalej się uczyć, kontynuować treningi i postaram się trochę posunąć do przodu w klasyfikacji. »

Padel Magazine : Sylvain Wiltord w Hiszpanii, aby dalej się rozwijać, czy można to zrobić?

Sylvain: « Nie od razu… już idziemy do przodu we Francji i zobaczymy później. Czemu nie pojechać tam na praktyki, bo wiemy, że to kraj padel ! "

Wywiad jest dostępny na wideo, tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.