Omówmy technicznie praca nóg do realizacji projektu forhend do padel. Dobre umiejscowienie będzie miało znaczenie. Czy jesteś tego świadomy?

Po faulu bezpośrednim często znajdujemy wiele i wiele powodów, ale w większości przypadków zdarza się, że błąd wynika ze złej pracy nóg, złego ustawienia, które powoduje, że ostatecznie uderzasz w piłkę w określonych warunkach. niedoskonały.

Kiedy zaczynamy sport pod okiem profesjonalisty, bardzo często słyszymy, że musimy być aktywni na nogach, aby zyskać na czasie reakcji, na żywotności, a co za tym idzie na wydolności. Dotyczy to również padel ale dopiero po przyswojeniu sobie jakiejś rady.

Au padelnajważniejsza jest oszczędność czasu przy piłce, gdy jesteśmy na dole toru. Jest to trochę przeciwieństwo tego, czego uczymy w tenisie, gdzie staramy się poświęcać więcej czasu piłce niż ją zdobywać. Więc najpierw skupimy się na czasie.

Odzyskanie wsparcia, podstawy

Odzyskanie siły docisku to mały skok, który zdajemy sobie sprawę, gdy przeciwnicy uderzają w piłkę. Nabierz nawyku robienia tego, pozwoli ci to szybciej robić postępy, a zwłaszcza zyskać na reaktywności. Jeśli analizujesz odzyskiwanie siły docisku, musisz to zrobić w bardzo precyzyjnym momencie, tj. Kiedy piłka uderza w pale przeciwnika, Twoje palce dotykają ziemi. Jest to ważne, ponieważ zbyt wczesne odciąganie będzie oznaczało, że ciężar twojego ciała będzie już zakotwiczony w ziemi, więc będziesz wolno zaczynał i odwrotnie, jeśli zbyt późno wykonasz powrót ciśnienia, będziesz z tyłu. piłka.

Pierwszy krok

Tutaj ożyje skuteczność twojego forhendu. Istnieją dwie możliwości wykonania pierwszego kroku. Tak czy inaczej w tenisa, poświęcając czas na piłkę, lewa noga praworęcznego wysunie się bezpośrednio do przodu. W ten sposób będziesz miał bardziej agresywne strzały, będziesz próbował rozpędzić piłkę. Można więc powiedzieć, że ten ruch będzie używany rzadziej, ponieważ „podstawowy” forhend jest używany z tyłu toru, który jest strefą obrony.

Twój forhend stanie się dokładny, gdy zrobisz pierwszy krok z dominującą nogą (prawą nogą dla osób praworęcznych) do tyłu. Ten pierwszy krok do tyłu da ci kilka centymetrów więcej do gry i odczytania trajektorii piłki, a więc więcej czasu i więcej kontroli w obronie. Więc bądź ostrożny, tego pierwszego kroku nie należy podejmować w żaden stary sposób. Ten krok do tyłu należy wykonać w kierunku piłki rzuconej przez przeciwników. Jeśli nie wykonasz poprawnie pierwszego kroku do tyłu, albo skończysz z piłką na swoim ciele, albo uderzysz plecami o tor.

Drugi krok

Możesz nazwać to drugim krokiem lub zmianą dynamiki back-to-front. Po poświęceniu czasu na wpuszczenie piłki, po dostosowaniu ustawienia, czas na uderzenie piłki. Jeśli nie możesz przesunąć ciężaru ciała do przodu, ponieważ piłka przeciwników jest tak dobrze zagrana, kontynuuj bieg do tyłu i zagraj lobem. Ale we wszystkich innych przypadkach spróbuj przesunąć ciężar ciała do przodu, wykonując krok niedominującą nogą (lewa noga dla osób praworęcznych). Dzięki temu będziesz dobrze ułożony, Twoje ciało będzie dobrze wyważone, a przede wszystkim będziesz bardziej precyzyjny.

Wnioski

Nie ruszaj się po całym miejscu w obronie. Naucz się nie spieszyć się i odczytać trajektorię piłki, robiąc pierwszy krok do tyłu, a zwłaszcza grając z dynamiką od tyłu do przodu. Kiedy już przyswoisz sobie tę pracę nóg, możesz skoncentrować się na miejscu uderzenia piłki, aby „odepchnąć” przeciwników i ostatecznie przejść do ofensywy.

Technika padel : forhend

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.