Ponieważ zawody zakończyły się w niedzielę, można powiedzieć, że tak World Padel Tour Alicante 2021 ma dla nas wiele niespodzianek. A na dowód mogliśmy zobaczyć wspaniały spektakl, nieplanowane eliminacje i zaskakujące kwalifikacje!

Wracając do tego tygodnia turniejowego, wracamy do występów, które zrobiły na nas wrażenie i tych, które nas rozczarowały!

Najfatalniejszy

Zaczynamy od par, które dostarczyły w tym tygodniu.

U mężczyzn

Panom serdecznie gratuluję Miguel Lamperti et Arturo Coello którzy zdołali podnieść drugi raz z rzędu w półfinale. Oczywiście będziemy o tym pamiętać Wyjątkowy mecz z Pablo Limą i Agustinem Tapią w kwartale. Po wypuszczeniu Navarro / Di Nenno w Madrycie, ten duet nadal eliminuje jedno z pierwszych czterech nasion i pokazuje, że trzeba będzie na nich liczyć w tym sezonie!

Miguelito i Arturo zostali ostatecznie zdominowani w półfinale przez inny zespół, który umieściliśmy w czołówce:  Alex Ruiz et Franco Stupaczuk ! Imponujący w ćwierćfinale i półfinale, Kapitan Ameryka i El Quandño udało się uzyskać dostęp do ich drugi finał z rzędu !

Niestety dla nich trafili na mściwego i motywującego partnera, NAJLEPSZA para tego turnieju: Ale Galan i Juan Lebron ! W finale numer 1 nie zostawił szans bardzo sprawnemu Ruizowi i Stupie, wygrywając 6-0 / 6-4 i tym samym zdobywając swój pierwszy tytuł. W poprzedniej rundzie zmiażdżyli także Juana Tello i Federico Chingotto! Numery 1 były w tym tygodniu nie do zagrania w wolniejszych warunkach niż w Madrycie ...

juan-lebron-ale-galan-semifinales-estrella-damm-alicante-open-2021_dsc0087-1170x658

Ponadto powinieneś wiedzieć, że ta koronacja ma dla Hiszpanów bardzo szczególny akcent, ponieważ na początku tygodnia Alejandro galan stracił wujka. Madrilenian był bardzo solidny na boisku pomimo smutku, co jest dowodem jego niezawodnej mentalności. i chciał zadedykować mu to zwycięstwo.

Dodamy w Top młodzi ludzie Javi Leal i Miguel Semmler, który wystartował w preprevias i wygrał sześć gier, aby awansować do szesnastego, pierwszego tylko dla 17-letniego Javi! Pokonana w trzech setach przez Uri Botello i Javi Ruiz, ta młoda para będzie jedną do obejrzenia.

Na koniec pozdrówmy również wykonanieAris Patiniotis i Jon Sanz, który wystartował w previas i przeszedł do rundy 5, gdzie przegrał w prostych setach z Belą i Sanyo: 7/4 6/XNUMX.

Na dziewczyny

Zarówno w przypadku pań, jak i panów, nasze spojrzenie jest oczywiście skierowane na stronę zakładu numer 1 w tabeli. W rzeczy samej, Gemma Triay et Alejandra Salazar odzyskali koronę podczas ostatniego WPT.
Podopieczni Rodrigo Ovide odniosą wyjątkowy turniej, nie przegrywając seta, wygrywając w finale 6/0 6/1.  Paula Josemaria i Ari Sanchez. Rewelacja!

W 100% para Head Padelmimo ciężkiej porażki w finale również zasługuje na swoje miejsce w tej czołówce. Po uzyskaniu tytułu w Madrycie, Paula i Ari, nadal obecny w finale, ponownie przekonały mnie w szczególności nowym zwycięstwem przeciwko Sainz / Gonzalez! Pokazują, że w tym roku będziemy musieli na nich polegać!

Chcemy również pozdrowić podróż pary Aranzazu Osoro - Victoria Iglesias któremu udało się awansować do półfinału. Oni mają po raz kolejny wyeliminował Martas i zdobyłeś cenne punkty w wyścigu o mistrzowski finał!

Kolejnym duetem, który zasługuje na wzmiankę, jest ten, z którego składa się Barbara Las Heras i Carla Mesa. Rzeczywiście, zawodnikom Jorge de Benito udało się dotrzeć do ćwierćfinału, zwłaszcza dzięki imponującemu zwycięstwu w 7/6 finału z rozstawionym z numerem 3 Eli Amatriain / Sofia Araujo: 6/4 XNUMX/XNUMX!

Porozmawiamy również Sandra Bellver i Carla Jensen, który przekroczył previas, a następnie wygrał szesnastą pozycję, aby dotrzeć do rundy 15. Pierwsze spotkanie dla XNUMX-letniego Jensena!

 Flopsy

Teraz czas na pary, które walczyły w Alicante.

U mężczyzn

Siatkówka forhendowa Maxi Sanchez WPT

Oczywiście najpierw myślimy o duecie Maxi Sanchez - Lucho Capra. Argentyńczycy, którzy razem brali udział w pierwszym turnieju, przegrali w pierwszej rundzie przeciwko Sergio Alba i Francisco Gil Morales. Ogromny mecz trwający ponad trzy godziny, który zwieńczy przegranych: 6 -7 (5) / 7-6 (4) / 5-7. Sanchez i Capra, którzy zostali już wyeliminowani w pierwszej rundzie z różnymi partnerami, zdecydowanie walczą na początku sezonu. Ich byli partnerzy, Pablo Lijo i Adrian Allemandi, nie wypadło dużo lepiej, przegrywając także w trzech setach w pierwszej rundzie z Diego Fusterem i Gonzalo Rubio!

Para Javier Garrido/Juan Cruz Belluati był również rozczarowany. Wyeliminowany w 1/16 finału z Sanzem i Patiniotisem, który miał trzy mecze w nogach, Hiszpan i Argentyna nie potwierdzili pięknych rzeczy widzianych w Madrycie. Pamiętajcie, że w stolicy Hiszpanii ukłonili się 6/7 6/7 przeciwko Lebronowi i Galanowi.

U pań

Eli Amatriain backhand baseline wpt

Pierwsza para, która przychodzi na myśl, to ta, z której składa sięEli Amatriain i Sofia Araujo, który przegrał z Carlą Mesą i Barbarą Las Heras w pierwszej rundzie turnieju: 6-3 / 6-4. Eli i Sofia nie pokazali swojego najlepszego poziomu gry przeciwko słabszym. Skomplikowany początek sezonu dla zawodników Manu Martina, którzy przegrali 1/8 w Madrycie z Delfi Breą i Tamarą Icardo.

Drugi flop w kategorii kobiet to oczywiście flop Marta Ortega i Marta Marrero. Ci, którzy połączyli siły w zeszłym sezonie, aby odzyskać czołową pozycję, zmagają się na początku sezonu. Po eliminacji na 1/8 miejsca w Madrycie przeciwko Osoro / Iglesias, rozstawienie z numerem 3 ponownie przegrało z tą samą parą. Czy zawodnicy trenowani przez Juanmę Rodrigueza mają po prostu problem z tą konkretną parą? Trudne do ustalenia, ale w każdym razie ich początek sezonu nie zależy od ich statusu.

Na koniec nie zapominajmy o parze Navarro - Reiter, rozstawiona z numerem 8, która ucierpiała z powodu prawa pary numer 19, Esther Carnicero - Raquel Piltcher, z rundy 2. Porażka 6-4 / 6-XNUMX dla weteranów, którzy przegrali już w szesnastym meczu w Madrycie. Powrót po kontuzji wygląda na bardziej skomplikowany niż oczekiwano dla Cette Reiter.