Widzieliśmy to już wcześniej, Szwecja chce stać się kluczowym graczem w padel w Europie i na to nie skąpi środków.

W rzeczywistości obecnie wydaje się, że le padel jest już więcej niż tenis.

Od trzech lat „20×10” w królestwie rośnie i zdobywa naśladowców, stając się drugim rynkiem europejskim.

Edycja WPT na stadionie piłkarskim

Jest w rurach. Wydawać by się mogło, że organizatorzy kolejnej edycji World Padel tour chcą zrobić to na dużą skalę i zorganizować gigantyczną imprezę na wiosnę przyszłego roku.

Podczas gdy Belgia chce przyjąć nie mniej niż 50 000 osób, Szwecja też nie widzi rzeczy małych.
Mówi się więc, że w tym roku na drugim co do wielkości stadionie piłkarskim w stolicy mogą ujrzeć światło dzienne zawody: TeleArena 2.

Arena Tele2

To byłoby po prostu niesamowite.

Wyobraź sobie, że 30 000 osób przychodzi zobaczyć padel w obudowie dedykowanej sportowi numer 1 na świecie, czyli piłce nożnej.

Organizowane przez groupe LeDap, to wydarzenie nazwałoby się Sztokholm LeDap Open et znaleźlibyśmy znaną postać ze sceny padel międzynarodowy, Hernan „Bebe” Auguste, były dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego WPT.

Ce WPT Sztokholm zostanie dodany do drugiego szwedzkiego etapu. Rzeczywiście, dobrze przyjęta w zeszłym roku edycja Malmö powróci również ku uciesze lokalnej publiczności, która w tym roku dwukrotnie mogła zobaczyć gwiazdy WPT!

Ambasadorowie luksusu

To na ich portalach społecznościowych mogliśmy zobaczyć wiadomości, Paquito Navarro et Marata Marrero zostali wybrani na headlinerów kolejnego WPT Stockholm, który powinien odbyć się w kwietniu 2022 roku.

Gracz z Wysp Kanaryjskich zamieścił na niej zdjęcie Konto na Instagramie dziękując organizatorom za udzielone zaufanie.

Dla Andaluzyjczyka to dzięki swoim opowieściom sformalizował swoją obecność na szwedzkich ziemiach i ujawnił nieco więcej o przyszłym projekcie.

Instagram marta marrero wpt sztokholm

 

Szwecja nie skończyła nas zaskakiwać i nadal powinna dać nam wspaniały show w 2022 roku!

 

Kredyty fotograficzne: Facebook Tele2 Arena

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.