taktyka padel na porządku dziennym dzisiaj, kiedy stajemy w obliczu leworęczny. Jak to zrobić pracować z bekhendu zdobyć punkt.

Sytuacja wygląda następująco. Jesteś przy siatce, w pozycji do ataku, a przed tobą, po prawej stronie, stoi leworęczny. Kiedy uderza piłki bezpośrednio forhendem lub bekhendem, wie, jak narazić cię na niebezpieczeństwo.

Na wyjściach z okien forhendowych prawie zawsze jest to niespodziewane trafienie, którego nie można przewidzieć. To pozostawia wyjście na tylną szybę.

Dla leworęcznego wyjście z okna bekhendowego jest z pewnością najtrudniejszym uderzeniem do zagrania, ponieważ znajdzie się on prawie tyłem do uderzenia, zmniejszając swój kąt gry.
Omówimy 3 rodzaje zbiórek.

Le premier będzie wtedy, gdy gracz po lewej będzie powoli szukał głębi swoim wolejem bekhendowym, aby zabić piłkę na tylnej szybie. Brak kąta po odbiciu, piłka pozostanie wzdłuż bocznego okna, więc niewiele lub nie ma możliwości dla leworęcznych innych niż próba odbicia piłki. Trudne do zagrania lobem, bo jeśli będziesz trzymać się siatki, możesz łatwo wykończyć punkt.

Le deuxième przyjdzie bardziej ze środka pola. Będziesz szukał odbicia na bocznej szybie, które następnie przejdzie do dolnej szyby. Kąt otwiera się dla leworęcznego, który, jeśli nie odwróci się z piłką, aby uderzyć forhendem, przesunie się, aby zagrać lob bekhendowy. Może nie najlepsza opcja dla Ciebie.

Wreszcie nadchodzi troisième odbicia od środka toru, które najpierw uderzy w dolne okno, zanim przejdzie do bocznego okna. Te piłki są szkodliwe, ponieważ odciągają gracza od jego strefy komfortu. Jeśli ty i twój partner będziecie towarzyszyć tej piłce zbliżającej się do siatki, będziecie mieli duże szanse na dokończenie punktu, ponieważ leworęczny nie będzie miał innego wyjścia, jak grać ciasno.

Więc zrozum, że to, co niepokoi południową łapę, to głębokie, powolne kule, które pojawiają się jako pierwsze. dotknij dolnej szyby, aby umrzeć z boku. Jeśli grasz zbyt szybko, piłka będzie miała tendencję do odpływania, dając mu czas na lobowanie lub, co gorsza, może zablokować piłkę, zanim odbije się i spróbować wpakować cię w kłopoty.

Podsumowując: powolna, głęboka i dobrze ustawiona woleja będzie kluczem do sukcesu. Chodźmy! 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.