Smashdla niektórych rymuje się z moc et koniec ściegu. Ale uwaga, nie zawsze tak jest. Porozmawiajmy o tym tactique i nie technika.

W przeciwieństwie do naszego kuzyna, tenisa, gdzie uderzenie oznacza koniec tematu, padel można porównać bardziej do badmintona lub tenisa plażowego, które wymagają pewnej kontroli nad piłką, aby znaleźć obszary, a nie polotu.

Jakie rodzaje uderzeń?

Nie ma znaczenia, jak uderzysz piłkę, najważniejsze jest to, że wpadła.

Byłyby trzy rodzaje uderzeń; płaskie uderzenie uderzone przed tobą, płaskie uderzenie typu dzwonek uderzone za tobą lub gdy czekasz na piłkę z palą skierowaną w stronę nieba oraz uderzenie technika, które będzie miało efekty (zwłaszcza rotacja górna ).

Grać padel, nie musisz najpierw wiedzieć, jak uderzyć piłkę jak najwięksi spikerzy wszechczasów, ważne jest, aby zdobyć punkt, a przede wszystkim postawić przeciwników w niewygodnej pozycji.

Podstawą jest wpływ

Przede wszystkim musisz poprawnie uderzyć piłkę, aby uzyskać najlepsze wyniki. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że twoja pala ma „sweet spot”, idealny punkt uderzenia, który zapewni piłce maksymalną rotację, moc i kontrolę. Jeśli nie będziesz w stanie tam trafić, Twoje uderzenie nie będzie skuteczne i pozwoli przeciwnikom na obronę. Spójrz na profesjonalistów; często bardzo dobrze uderzają w piłkę, ale czasami piłka mniej tryska, mniej się kręci. Oznacza to, że uderzenie nie było idealne.

coello rozbić mendozę

Aby więc nauczyć się dobrze wpływać, musisz przejść przez „wolne” pole podczas treningu, co pozwoli ci zrozumieć, jak lepiej znaleźć najlepszy punkt. Pala sprawi, że zrozumiesz to z bardziej okrągłym, tępym dźwiękiem. Aby ćwiczyć, możesz ćwiczyć sam przy ścianie. Uderzasz w ziemię, piłka odbija się od ściany, a potem zaczynasz od nowa. Im dłużej trzymasz piłkę, tym większą kontrolę będziesz mieć i tym lepiej znajdziesz słodkie miejsce.

Znajdź obszar

To jest drugi krok. Po poprawnym trafieniu musisz poszukać obszaru na torze. Może to być odbicie w środku pola serwisowego, dolne 2 okno, od Ciebie zależy, czy wybierzesz osiągalny cel.

Potem przychodzi prosta podstawowa taktyka.

Rozmawialiśmy o tym w poprzednim artykule, choć naszym uderzeniem możemy przeszukiwać wszystkie obszary (tak jest w przypadku doświadczonych graczy), to jednak łatwiej narzucić sobie obszar zgodnie z naszą pozycją na torze.

– rozbijaj, aby grać blisko siatki: szukaj przeciwległej siatki.

– uderzenie ze środka pola serwisowego: szukaj okna bocznego lub tylnego 1-2 po przekątnej z małą prędkością.

– uderzenie ze środka: szukaj wolnego środka, szybkiego środka lub par 3, dotykając po skosie połączenia między szklanką 1 i 2.

Taktyka to podstawa

Przed wyruszeniem na niezwykłą przejażdżkę rozważ znalezienie obszarów o niskiej lub średniej prędkości. Ta kontrolowana prędkość pozwoli ci nabrać pewności siebie przy uderzeniu, aby uniknąć zbyt częstego grania bandejas, a przede wszystkim zmuszać przeciwników do grania zawsze różnymi uderzeniami w różnych obszarach z różną szybkością. Masz kontrolę, mistrzostwo i powiedz sobie, że nadejdzie dzień, kiedy wykryjesz tę kulę, która pozwoli ci puścić wszystko.

Pobicie nie jest łatwe. To bardzo imponujący strzał, który pozwala zabłysnąć na korcie, ale pozostawiony bez kontroli może wypaść poza boisko lub pozwolić przeciwnikom przejąć kontrolę nad atakiem.

Pracuj, mistrzu, nie spiesz się, a krok po kroku wszystko się ułoży, niezależnie od twojej techniki i poziomu. Chodźmy! 

Odnaleźć TUTAJ wszystkie kroniki Juliena Bondii

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.