To pytanie, które pojawia się regularnie po słynnym: „Po której stronie grasz?

Jakiego pozycjonowania użyć w serwisie? Czy powinienem podawać styl australijski?

Przypomnij to w padelPodobnie jak w tenisie deblowym, istnieją dwa sposoby serwowania: klasyczny lub australijski.

Jak je rozróżnić i który zastosować podczas naszych zabaw ze znajomymi?

Dzisiaj Padel Magazine zajmę się tym tematem, który czasami może powodować nieporozumienia między członkami drużyny od pierwszych minut meczu.

Co to jest usługa australijska?

Jest to taktyka stosowana w amatorskim tenisie deblowym. Polega ona na utrzymywaniu zawsze tej samej strony w ataku i jest ogromnie obecna w padel wśród graczy na poziomie średniozaawansowanym, zaawansowanym i profesjonalnym.

Rzeczywiście, na pewnym poziomie często zdarza się, że gracze specjalizują się po jednej stronie toru (prawej lub lewej). W ten sposób gracze zawsze będą rozpoczynać punkty po tej samej stronie. Na początku może wydawać się to dziwne, ale jest to najczęstszy sposób pracy. padel.

Juan Lebron Ale Galan WPT Meksyk 2021 serwis

Jakie są zalety i wady tego pozycjonowania?

Przede wszystkim porozmawiajmy o zaletach australijskiego umieszczenia.

Pierwsza to oczywiście specjalizacja. Rzeczywiście, kiedy wyspecjalizowałeś się w jednej ze stron, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz grać dobrze, jeśli tam zostaniesz. Co więcej, nawet jeśli czujemy się równie komfortowo po prawej, jak po lewej stronie, ciągła zmiana stron w trakcie meczu może sprawić, że stracimy orientację. Tym samym, ustawiając się na australijski sposób, będziemy doskonale wiedzieć, co będziemy musieli zrobić i będziemy znacznie bardziej uporządkowani w naszej grze.

Najważniejszą wadą tego typu pozycjonowania jest to, że podczas punktu na dwa daje się możliwość przejścia do powracającego. Rzeczywiście, gracz, który zaserwował po przekątnej po przeciwnej stronie, może szybko znaleźć się w trudnej sytuacji, jeśli nie zajmie wystarczająco szybko swojej pozycji.

Jakie pozycjonowanie przyjąć?

Wielu trenerów radzi młodym zawodnikom: padel którzy zaczynają służyć w „klasyczny„, to znaczy zmieniać strony przy każdym nabożeństwie.

Czemu ? Po prostu dlatego, że zmusza ich to do uczenia się ewolucji po obu stronach. Rzeczywiście, ponieważ w obronie musimy wybrać pozycję i trzymać się jej przez cały zestaw, w ataku wykorzystujemy możliwość zmiany lewej i prawej strony we wszystkich punktach, aby zaznajomić się z obiema stronami. Zanim zaczniesz specjalizować się, ważne jest, aby gracz wiedział, jak grać w lewo i prawo. Po pierwsze, aby czuć się komfortowo podczas zmian, które można wprowadzić w punkcie, ale także z myślą o dostosowaniu się do różnych partnerów. Gdy te pojęcia są dobrze zintegrowane, a poziom gracza ewoluuje, może on oczywiście zdecydować się na specjalizację po stronie, w której jest mu wygodniej i trzymać się tego.

Ponadto tak zwana „klasyczna” usługa oferuje zespołowi, który angażuje się w pokrycie kątów uniemożliwiających powracającemu próbę ominięcia jednego z dwóch punktów. Ponadto takie pozycjonowanie umożliwia urozmaicenie. Rzeczywiście, jak w padel dużo gramy po przekątnej, przyzwyczajamy się do piłek gracza, który jest w naszym „cruzado”. Dlatego przejście na atak może nieco zaskoczyć obrońców. Jest to zatem taktyka, którą można zastosować, czasem nawet wśród profesjonalistów, aby nieco zakłócić obronę.

Podsumowując, jeśli rozumiemy, że wśród już doświadczonych graczy, australijski serwis pozostaje w dużej mierze w większości, nie możemy zapominać o „klasycznym” pozycjonowaniu, które musi być normą wśród początkujących i które zawsze może być interesujące dla odblokowania meczów, nawet na wysokich poziomy.

I ty? Z jakiej usługi korzystasz?

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.