La lot może być używany w kilku sytuacjach padel. Położyć kres punktowi, zbudować fazę gry lub osiągnąć filet. Tym właśnie proponujemy się zająć.

Wolej jest szeroko stosowany w padel. W przeciwieństwie do tenisa, w którym pozwala na ofensywne zakończenie ataku, w padel jest używany w wielu innych sytuacjach.

Wszyscy znamy gryzące i decydujące woleje, woleje podtrzymujące lub budujące, ale są też woleje, które pozwalają nam przejść od linii bazowej (pozycja obrony) do siatki (pozycja ataku).

Czego unikać

Gracze padel pochodzące z innych sportów często spieszą się, aby dotrzeć do siatki. Mogliśmy Wam powiedzieć lub na pewno słyszeliście, że nie możemy pozostać w strefie zmian (półgąsienicówki). To prawda. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonał salwę w tym obszarze!

Więc nie atakuj siatki z tyłu toru, ponieważ twoi przeciwnicy są już przy siatce, bardzo trudno będzie ci ukraść show. Więc buduj, bez pośpiechu.

Wspinaczka na muchę

Rzućmy okiem na woleja z pozycji ofensywnej. Ponieważ jest to uderzenie ofensywne, będziemy musieli zrobić krok do przodu, aby uderzyć piłkę. Po zagraniu piłki wracamy, aby odzyskać pozycję. Stamtąd możemy zorganizować naszą wspinaczkę.

Jeśli zaczniemy z tyłu toru, możemy uderzyć w salwę, idąc do przodu, ale zamiast próbować wrócić do tyłu, wracamy do przodu. W 2 lub nawet 3 rundach osiągniesz pozycję ofensywną, nie pozostając w strefie zmian.

A jeśli przeciwnicy nas odepchną?

Jest taka możliwość. Ty, obrońca, starasz się odepchnąć swoich przeciwników, aby zdobyli siatkę, ale obecnie to oni kontrolują pozycję. Więc chociaż idziesz do przodu, mogą zepchnąć cię z powrotem na dno: nie martw się. Ponieważ posuwasz się powoli, w zorganizowany sposób, a nie jak rakieta, będziesz miał czas i ducha, aby wrócić w obronie, aby później spróbować kolejnego ataku.

na zakończenie

Nawet jeśli jesteś bardzo atakującym graczem, powinieneś znać wszystkie salwy używane w grze. padel. Są woleje konstrukcyjne lub atakujące z pozycji netto, a następnie woleje, które odbywają się dalej, z tyłu lub ze strefy przejściowej. Te woleji mogą być bardzo ofensywne, na przykład, gdy dochodzisz prosto do siatki po piłce rozegranej krótko, wolno, na siatce. Albo mniej ofensywnie, krok po kroku, z organizacją, nacierając krok po kroku, próbując odepchnąć przeciwników na swoje miejsce, ale z możliwością reaktywacji obrony w razie potrzeby.

W zależności od Twojego stylu gry, z pewnością będziesz preferować ten lub inny rodzaj siatkówki. Ale im wyższy poziom, tym szerszy zakres ruchów i taktyk będzie musiał być. I ta salwa, użyta podczas natarcia, będzie musiała być jej częścią.

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.