Le padel jest grą strategia gdzie pozycje do atakuz obrona i przejście. Jak grać w odbijającą się piłkę na „ziemi niczyjej”? Odpowiedź.

Jesteś z tyłu kortu, zgadzasz się bronić piłek przeciwników umieszczonych w siatce. Strategicznie wszystko jest w porządku, ponieważ nawet z dolnymi szybami, nawet poza strefą komfortu, nie jesteś gorszy. W końcu nadchodzi chwila, po tak długim oczekiwaniu, aby zagrać piłkę ze swojej strefy komfortu. Wybierasz szybką piłkę bezpośrednio do ciała przeciwnika po przekątnej. Taktyka działa, ponieważ ją naprawiłeś. Posyła ci piłkę z powrotem, ale pozostaje ona „martwa” na środku pola serwisowego. Więc pytanie brzmi: co wtedy zrobić? Pojawia się kilka opcji, ale skupimy się na trzech z nich: dwóch ataku i jednej obronie.

1 opcja

To chyba najczęściej wybierana opcja. Po tej piłce bez szybkości w środku pola serwisowego, znajdujemy się z rzutem do zagrania przed nami. Pala przed nami, czubkiem skierowanym w dół, zagramy strzał z dołu do góry, lob. Ten lob, agresywny, będzie wystarczająco wysoki, aby przeciwnik na przekątnej nie mógł zagrać smeczu, ale też nie za wysoki, aby nie dać mu czasu na powrót na dół. Pomysł będzie więc polegał na tym, że twoja piłka zginie na dole linii, uniemożliwiając obronę lub wymuszając wysoki lob, który pozwoli ci odzyskać siatkę, a nawet dokończyć punkt, lub zmusić go do zagrania w przeciwną stronę. Ekspertem w tej dziedzinie jest Fernando Belasteguin.

2 opcja

Zawsze ofensywny strzał. Tym razem zamiast szukać lobu, zagramy chiquitę, czyli krótką piłkę, która zmusi przeciwnika na Twojej przekątnej do gry poniżej poziomu siatki. Będziesz mógł skierować tę chiquitę albo w stopy rywala, albo w środek lub w stronę siatki. Ta krótka i powolna piłka pozwoli ci skoczyć do przodu, aby uderzyć w następną salwę nad siatką, a tym samym zepchnąć przeciwników w dół boiska.

3 opcja

Tym razem po zderzeniu postanawiamy pozostać w obronie. Piłkę w środku pola serwisowego zmuszamy zawodnika po naszej przekątnej do gry z woleja na środku pola. Dlaczego w centrum? Aby nie otwierać kątów i nie kończyć się bardzo trudną piłką do wynegocjowania. Jeśli więc gramy w środku, logika popchnie przeciwnika, aby również grał w środku.
Wróćmy. Piłką na środku placu gramy w kierunku środka, po czym szybko wracamy do naszej strefy komfortu z myślą, że na pewno będziemy musieli wynegocjować wyjście przez okno na środku. Dzięki temu wyjściu z okna możesz zagrać lobem i odzyskać pozycję obronną lub spróbować chiquita, aby ponownie wywrzeć presję na przeciwnikach.

oglądać piłkę fernando belasteguin katar

Wnioski

Nie mogłeś znaleźć rozwiązania z piłkami do gry w „ziemi niczyjej”? Teraz będziesz wiedział, co robić zgodnie ze swoimi pragnieniami i umiejętnościami. Po jednym bandeja krótkie lub niskie salwy przeciwników, zdecydujesz się albo przystąpić do ataku, albo utrzymać obronę, a wszystko to w zorganizowany sposób, aby nie narażać partnera. 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.