Ważny punkt dzisiaj dla graczy, którzy dokonają złego wyboru taktycznie. kolej grać w odwracać lub przenieś się na prawe trafienie en wyjście z okna ?

Oto sytuacja. Praworęczny w lewo lub leworęczny w prawo, musisz zagrać piłkę z okna wychodzącą z przekątnej na swoim forhendzie. Problemem jest wybór ujęcia. Albo gram wyjście z okna forhendowego z ryzykiem utraty pozycji, albo obracam się z piłką, aby zagrać bekhend.
Ta sytuacja na zaawansowanym poziomie nie jest już problemem, ponieważ zawodnicy wiedzą, jak odczytać trajektorię piłki. Ale na poziomie początkującym i średniozaawansowanym ta mała wskazówka może pomóc.

Postaw pałac

Nie jest to bardziej skomplikowane. Kiedy masz informację, że piłka zbliża się do twojego forhendu, umieść pala z powrotem, z wierzchem lub głową pala skierowaną w szkło. W ten sposób będziesz miał neutralną bazę. Kula dochodzi do szklanki? Bez obaw, idę z nią i zdaję sobie sprawę, że mogę grać jej forhendem, jestem już gotowy z moim kumplem do pchnięcia piłki i odzyskania pozycji do przodu.

Piłka moich przeciwników jest bardziej pod kątem (może od nich z woleja bekhendowego, wibora lub smecz, w końcu to nie ma znaczenia), mój kumpel jest ustawiony, akompaniuję piłce, zdaję sobie sprawę, że nie być w stanie grać na forhend, więc obracam, pala zostaje na miejscu, a kiedy już się odwrócę, uruchamiam bekhend.

Zobaczmy, jak to wygląda na wideo

W tym filmie możesz zobaczyć, jak gracz umieszcza swojego kumpla, a następnie podejmuje decyzję o skręcie lub nie, w zależności od kąta i odbicia. W ten sposób nauczysz się utrzymywać pozycję na pasie do następnego strzału. Jesteś dobrze przygotowany do zagrania w wyjście z okna, podejmujesz właściwą decyzję, a po uderzeniu, oprócz wykańczania do przodu, aby wywrzeć presję na przeciwnikach, jesteś już gotowy na następną piłkę.

Przy dużej prędkości to ćwiczenie jest znacznie trudniejsze, ale jeśli podczas nauki, przy znacznie mniejszej prędkości, zaczniesz wiedzieć, jak rozpoznać, czy musisz grać forhendem czy bekhendem przy tych wyjściach z okna, nauczysz się odczytywać trajektorie za pomocą pala zawsze prawidłowo umieszczony i gotowy do akcji.
Vamos! 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.