stosowanie Siatka może stać się clé wydostać się z meczu, który wydawał się beznadziejny. Jak w to grać et jak tego bronić ? Poprowadzimy Cię.

Czy kiedykolwiek próbowałeś grać w siatkę? Z tyłu lub z siatki, kiedy atakujemy, granie w siatkę jest dość atrakcyjne i jednocześnie efektowne, ponieważ nie wiemy, co będzie dalej. Kiedy bronimy, jest to dokładnie ta sama reakcja; strach przed utratą punktu z powodu odbicia lub strach przed pozostawieniem kawałków węgla z twojego kumpla na drodze…

Kiedy grać w siatkę?

To pierwsze pytanie, które należy zadać. Najpierw będziesz w stanie łatwiej znaleźć siatkę, która znajduje się na twojej przekątnej, niż siatkę, która znajduje się po twojej stronie. Wtedy im większy kąt masz, tym łatwiej będzie, a na koniec, im więcej masz czasu, tym większy będziesz miał kąt.

Weźmy więc jako przykład praworęcznego umieszczonego po lewej stronie z tyłu toru. Kiedy będzie mógł grać w siatkę? Bezpośrednio na forhendzie będzie to bardzo trudne, ponieważ jest nienaturalne. Być może bekhend, ponieważ kąt pozwoli ci uzyskać tę krótką strefę przecięcia. Osoby z dwuręcznym bekhendem powinny mieć łatwiejszy czas na podnoszenie piłki za pomocą nadgarstków. W przypadku bekhendu jednoręcznego lepiej będzie poczekać na wolniejszą piłkę z większym odbiciem, co pozwoli lepiej dopasować atak do siatki.

Wychodząc przez okno będziemy mieli problem po drugiej stronie wiedząc, że siatka będzie za nami. Jedyne rozwiązanie: piłka, która odbije się na wysokości naszego lewego barku i która da nam kąt i odpowiednią wysokość do osadzenia piłki na siatce. Ten strzał jest bardzo trudny, ale tak spektakularny… Z przodu jest o wiele prostszy, ponieważ nawet przy średnim odbiciu możesz uderzyć z wystarczającą ilością czasu, aby popracować nadgarstkiem i znaleźć najlepszą prędkość i najlepszy kąt.

Znalezienie siatki w locie będzie łatwiejsze, gdy będziesz mieć możliwość uderzenia piłki nad siatką. W przypadku woleja krzyżowego forhendem lub bekhendem ważne jest, aby uderzyć piłkę dobrze przed sobą, aby stworzyć kąt. Dla osoby praworęcznej bandeja lub víbora będą dobrymi okazjami, gdy będziesz musiał zagrać je blisko własnego pola, aby znaleźć przeciwne pole na swojej przekątnej. W przypadku osób leworęcznych lub praworęcznych umieszczonych po lewej stronie znalezienie siatki zostanie wykonane za pomocą „rulo” lub powolne uderzenie również z pozycji blisko siatki lub okna z zawsze tego samego powodu: kąta.

Morillon Smash padel

Jak grać w siatkę?

Możesz zagrać w siatkę z kilkoma efektami: cięcie podczas woleja lub wyjście z wysokich okien, podnoszenie podczas piłek z dołu toru lub „rulos”, płaskie przy wychodzeniu z niskich okien i muśnięcie podczas wibor. Zbiórki będą oczywiście różne w zależności od efektu, ale przede wszystkim w zależności od obszaru dotkniętego siatki, a tego nie da się określić. Z drugiej strony możemy powiedzieć, że w zależności od szybkości, piłka będzie łatwiejsza do zagrania lub nie dla przeciwników.

Testując na torze odkryliśmy, że przy niskiej prędkości na 10 piłek zagranych do siatki, obrońca i jego partner uratowali 8, co jest ogromną liczbą. Z drugiej strony, gdy tylko piłka trafiła w siatkę z dużą prędkością, krzywa została odwrócona, a obrońcy uratowali tylko 3 piłki. Więc im szybciej, tym trudniej się obronić.

Jak obronić siatkę?

Pierwszą rzeczą do powiedzenia jest to, że siatka jest broniona przez dwóch, ponieważ w zależności od odbicia od twojego partnera może zależeć odzyskanie piłki. Następnie musisz pozwolić, aby piłka odbiła się z postawionym kumplem, gotowym do uderzenia. Jeśli podbiegniesz do bramy, ryzykujesz uszkodzenie swojego kumpla. Więc w przypadku niskich piłek, śpij w dół i bez pośpiechu, pozwól mu się odbić.

W przypadku wyższych piłek, takich jak siatki po uderzeniu, które odbiło się od tylnej szyby i zbliża się do siatki, będzie to znacznie trudniejsze. Spróbuj znaleźć się za piłką, a gdy trafi ona w siatkę, poczekaj na nią nad pasem, a potem… niech gada szczęście. Wreszcie podczas „rulos” jedna z technik polega na tym, aby piłka nie dotknęła siatki, a tym samym bezpośrednio ją odbiła. Ale w przypadku kontaktu z metalem twój partner powinien być gotowy do obrony.

Wnioski

Granie w siatce lub wiedza o tym, jak się bronić, może pomóc ci przechylić mecz na swoją stronę. Do tej pory atakowaliście w tylną szybę i przegraliście pierwszego seta, teraz bramki wychodzą na prowadzenie w drugim secie. Czasami w obronie masz wszystkie zbiórki na swoją korzyść i odbijasz wszystkie piłki, co sprawia, że ​​Twoi przeciwnicy potykają się!

Siatki są zatem dobrym sposobem na wykorzystanie szansy i szczęścia. padel. Używaj ich mądrze i nie wahaj się pogratulować przeciwnikom, jeśli nie możesz się obronić, oszczędzi to niepotrzebnej irytacji! Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.