jeden z podstawowe elementy o Boże mistrz w padel jest zwrot usługi. Niekoniecznie łatwe do opanowania, ale jednak podstawowy aby rozpocząć punkt.

Niektórzy zawodowi trenerzy twierdzą, że najważniejsze strzały w padel są serwis i powrót, ponieważ bez nich punkt nie może zostać rzucony. Każda drużyna dotyka piłki i od tego momentu rozpoczynają się działania wojenne.

Więc cofając się o krok, rozumiemy przesłanie, które wyraźnie mówi, że musimy podawać piłkę bez podejmowania ryzyka. Przyjrzyjmy się temu problemowi taktycznemu, z którym my, biedni amatorzy, mamy do czynienia w każdej grze.

Różne godziny meczów

Pierwszą rzeczą do zrobienia na początku meczu jest pokazanie przeciwnikom, że wiesz, jak się odbić. Ogólnie rzecz biorąc, nie znacie się i pierwsze mecze serwisowe mogą minąć, jeśli popełnicie błąd po każdej wprowadzonej do gry piłce. Więc przede wszystkim starajcie się odbić piłkę, nawet jeśli oznacza to „zamordowanie” z co następuje, ale przynajmniej wracasz, a przede wszystkim rozumiesz prędkość, odbicie, obrót. A twój pala ci w tym pomoże. Nie musisz koniecznie uderzać, zobaczysz, że po prostu ustawiając pala w opozycji, piłka będzie mogła przejść przez siatkę.

Następnie, gdy tylko poczujesz się bardziej komfortowo z tą opinią, możesz przejść do pomysłu zmuszenia serwera do woleja. Nie mówimy już o samym wbiciu piłki, ale o zmuszeniu przeciwnika do oddania konkretnego strzału.

Kiedy już przyzwyczaisz się do serwisów i kontrolujesz je z większą wprawą, nadszedł czas, aby spróbować wszystkiego, co chcesz, w zależności od momentu meczu lub gry.Przy 0-40 możesz pozwolić sobie na fantazję, że nie będziesz pozwolić na 15-0 lub przewagę serwisową.

Mają prostą i przejrzystą podstawę

To gwarancja czystej gry. Zacznij od jasnych pomysłów, takich jak zwrot pierwszej piłki z serwującego, która trafia do siatki, oraz powrót drugiej piłki z lobem. Postępując w ten sposób, uspokoisz się jako mecze i gracze, z którymi się mierzysz. Powiedz sobie, że nawet jeśli dwaj gracze przed tobą mają określone usługi, nie będą się tak bardzo różnić od pięciu kolejnych drużyn, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Ta sama baza będzie w stanie przystosować się, dostosować do różnych przeciwników.

Obszary

Kiedy wrócisz, ważne jest, aby podać piłkę, już to ogłosiliśmy. Najprostszą strefą jest środek, ponieważ nawet jeśli się pomylisz, piłka pozostanie w polu. W przypadku lob będzie dokładnie tak samo. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował uderzenia, które cię uszczęśliwia, długa linia, wolne w nogach, aby wywrzeć presję, ale pomyśl o tym, zanim przeciwnik zaserwuje, aby dostosować go do momentu meczu: przegrywasz 5- 4, może lepiej się upewnić niż przejść do ataku.

Istnieją również obszary wpływu, którymi należy zarządzać. Jeśli uderzysz blisko bocznej szyby, po odbiciu się od niej, blisko swojego ciała, w środku lub po odbiciu się od tylnej szyby środkowego, Twój powrót z konieczności będzie inny. Ale to wszystko odkryjesz już na początku meczu, gdy przeciwnicy ujawnią Ci swoją technikę serwisową.

Jakie obszary najlepiej byłoby znaleźć?

Powiedzmy, że odbicie uderzenia przed odbiciem ściany bocznej będzie miało większy sens, jeśli zostanie zagrane przed tobą, wzdłuż linii, gdy rozciągasz się, by uderzyć, a salwa przeciwnika będzie miała tendencję do skręcania w stronę twojego partnera, który może cię uratować.

Ten sam powrót dalej od szyby, czyli uderzony od domu, będzie dla Ciebie okazją do wyobrażenia sobie wszystkich scenariuszy.

Płytkie odbicie szyby bocznej pozwoli Ci przyspieszyć piłkę do pełnego środka.

Serw na ciało będzie idealny do lobów.

Powrót ze środka będzie miał większy sens, jeśli zostanie wykonany wolno lub szybko, ale na środek do woleja poniżej poziomu siatki.

Wreszcie powrót po wyjściu z okienka w środku będzie idealny do wysokiego lobu, jeśli odbicie będzie wysokie. A jeśli nie, zagraj w siatkówkę.

Ale to wszystko podstawowe taktyki. To ty chwytasz pala.

Jak taktycznie rozegrać rewanż? Masz klucze. Baza jako pierwsza podaje piłkę. W miarę postępów w meczu opanujesz piłki, szybkości i efekty przeciwników, co pozwoli ci, w zależności od wyniku i twoich pragnień, spróbować rzeczy, które postawią ciebie i twojego partnera w pozycji siły… taktyki. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.