Le zwrot usługi au padel to jeden z tych ruchów, które mogą szybko zmienić sytuację. Dobrze zrobione, da ci przewagę, źle zrobione, będziesz w defensywie.

To pierwszy strzał, który wykonuje twoja drużyna, kiedy nie serwujesz, więc nie ma punktu, który by się bez niego obrócił. Zajmijmy się więc tym interesującym tematem, aby uniknąć wręczania prezentów z darmowymi punktami od pierwszego uderzenia piłki.

Po pierwsze, z boku. Dziś dzięki „punto de oro” równowaga zostaje przywrócona, ale u graczy, którzy wykorzystują „przewagę”, lewa strona toru jest skomplikowana, ponieważ rozgrywasz wszystkie ważne punkty. Dlatego konieczne będzie podjęcie wysiłku, aby dobrze wrócić, jeśli jesteś po lewej stronie.

Naucz się wracać przez boczne okna

To z pewnością najważniejszy temat do pracy. Jeśli nie masz nic przeciwko obronie bocznego okna, wszystkie twoje zwroty będą błyskawiczne. Naucz się odczytywać trajektorię, ustawiać się prawidłowo, aby odbić piłkę, która będzie odbijać się z mniejszą lub większą prędkością na bocznej szybie. Kelnerzy wciąż próbują bawić się w stronę bocznego okna. Jeśli pokażesz im, że czujesz się komfortowo, ich gra będzie bardziej skomplikowana.

Graj na serwerze

Podczas pierwszego serwisu spróbuj wrócić na serwer. Dlaczego ? Ponieważ to osoba, która idzie do przodu, w przeciwieństwie do swojego partnera, który jest już umieszczony. Ten zawodnik będzie musiał iść do przodu, a jeśli grasz na jego ciele, będzie musiał dostosować swoje położenie do woleja. Jego woleje może być nieprecyzyjne, jego ustawienie może być niedoskonałe, a następnym strzałem będziesz miał szansę na zdobycie przewagi.

Nie bez znaczenia jest również fakt obracania się w sposób prostoliniowy. Przy pierwszym serwisie piłka leci dość szybko, znacznie szybciej niż przy drugim. Jeśli grasz do przodu, wykorzystujesz prędkość piłki do powrotu. Aby uzyskać skuteczną informację zwrotną, będziesz potrzebować niewiele wysiłku.

scatena tison fly P2000 Piramidy

A lob?

Loba stosuje się w 2 przypadkach: gdy zagrywka jest bardzo dobrze wykonana i musimy cofnąć się, aby uderzyć piłkę, lub gdy piłka jest wolniejsza, łatwiejsza do zagrania, gdzie możemy znaleźć maksymalną kontrolę i precyzję.

Możemy więc powiedzieć, że lob obronny nastąpi podczas szybkiego i głębokiego pierwszego serwisu lub w kierunku środka toru, z dala od naszej strefy komfortu, a lob ataku zostanie osiągnięty przy drugim serwisie, generalnie wolniejszym, łatwiejszym do opanowania.

Tamara icardo world padel tour lob

Niewielkie podejmowanie ryzyka

To błąd, który często możemy zaobserwować z krawędzi stoków. Powracający czasami próbują wygrywać strzały lub bardzo precyzyjne piłki z powrotem. Zobaczymy próby podań, piłki grane bardzo mocno w kierunku siatkarek, a nawet „chiquitas” w nogach lub krótkie dośrodkowania w kierunku siatki, aby wywrzeć presję na przeciwnikach.

Pomysł jest dobry, ale na pewno zbyt ryzykowny. Pamiętaj zwłaszcza, że ​​jeśli ten ruch nie działa, to jest to prezent dla Twoich przeciwników. Zastosuj, aby zawrócić, zmusić przeciwników do woleja, zmusić ich do gry i „pracy”, abyś podczas punktu mógł podjąć to ryzyko. Bo lepiej popełnić błąd po 4 lub 5 dotknięciach piłek niż za pierwszym razem. Twój umysł i twój partner będą mniej cierpieć.

krótko mówiąc

Mówiąc prościej, pracuj nad swoim powrotem. Przede wszystkim obrona bocznego okna, aby pokazać przeciwnikom, że czujesz się komfortowo. Następnie naucz się odróżniać twarde piłki do gry od łatwych i podejmij właściwą decyzję; lob obrony, ataku lub prostej piłki. Na koniec zmuś przeciwników do gry, zmuszając ich do woleja, dostosuj ich pozycję, schylaj się, aby uderzyć piłkę, wracaj na sam dół toru, a nawet wykonaj bandeja.

Opcje gry są różnorodne, jeśli chodzi o powrót, ale można je bardzo szybko zawęzić, jeśli zdasz sobie sprawę z błędu. Więc zabierzmy się do pracy!

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.