Romain Taupin, z Padelonomika, skompilowany zwrot danych usługi od graczy w World Padel Tour. Zobaczmy wielkie trendy.

Julien Bondia niedawno wyjaśnił nam, jak to zrobić ustaw się dobrze z powrotem do padla. Dzisiaj zobaczymy bardziej taktyczny aspekt dzięki danym zebranym przez Romain Taupinz Padelonomika.

Analiza dotycząca World Padel Tour Damska

Romain celowo zdecydował się skupić na meczach World Padel Tour żeński, które bardziej przypominają padla granego przez amatorów. Rzeczywiście, WPT zaczyna transmitować mecze z ćwierćfinałów i wystarczy zobaczyć uderzenia Juana Lebrona lub Agustina Tapii, aby zrozumieć, że ci gracze ewoluują na innym poziomie.

Dlatego przeanalizował 108 usług okiennych dla prawicowych graczy praworęczny i 131 usług okiennych dla lewicowych graczy praworęczny.

Niewielki odsetek fałszywych zwrotów

To pierwsza rzecz, która nas niepokoi, spośród tych 239 usług procent fałszywych zwrotów jest równy 4,6%, czy fałszywy zwrot co około 22 usługi!

Z pewnością możemy pomyśleć, że ci gracze są przyzwyczajeni do powrotu ze szkłem, a więc że oni otrzyma mniej zwycięskich serwisów niż amatorzy. To prawda, ale trzeba też zdać sobie sprawę, że jakość obsługi jest z pewnością lepsza niż to, co można spotkać wśród amatorów.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania z tych informacji jest to, że profesjonaliści są specjalnie instruowani nie przegapić ich powrotu. W padlu jest to niezbędne wrócić na pole, w celu założenia wymiany. Nie musisz więc próbować sprawić, by wygrane zyskiwały, zamiast tego skup się na tym, by Twoje zwroty były udane, zwłaszcza jeśli szczególnie przeszkadzają Ci usługi okien !

Strefy większości dla lewego gracza

Powrót graczy w oknie usługi opuścił wpt

Źródło: Facebook Padelonomika

Zdajemy sobie sprawę, że prawie wszystkie zwroty są dokonywane równolegle i pośrodkui że gracze są umieszczeni w Australii lub w klasyczny sposób. Odbicie krzyżowe jest bardziej ryzykowne, naprawdę potrzebujesz doskonałej ręki, aby uzyskać podanie lub lob z bekhendu, a biorąc pod uwagę, że chcemy zminimalizować ryzyko, jest to bardzo mała próba.

Większość stref dla gracza po prawej

Prawicowy powrót służby WPT

Źródło: Facebook Padelonomika

Un trochę więcej krzyżyków dla gracza po prawej, ponieważ zwykle łatwiej jest wykonać „krótkie dośrodkowanie” forhendowe, ale ponownie wykonuje się większość uderzeń równolegle i pośrodku. To zawsze ta sama historia: powrót na pole!

Z powrotem w lobie czy od dołu?

Zdajemy sobie sprawę, że gracze mają nie boi się oddać porcji do szklanki w lobie, ponieważ na 239 analizowanych zwrotach jesteśmy w pobliżu 40% zwrotów jest płatowanych. Generalnie możemy powiedzieć, że powrót do lobu musi nastąpić, gdy jest się w korzystnej pozycji.

Zasadniczo, gdy usługi są trudne do odzyskania, to jest bezpieczniej wrócić z dołu. Rzeczywiście, lepiej jest dać przeciwnikom łatwą salwę niż łatwy cios, który prawie zawsze kończy się zwycięskim punktem.

Ważne jest, aby zmieniać się pomiędzy mocnymi powrotem do ciała, pogrążeniem się i lobem, aby siatkarze nie zawsze mieli te same piłki do gry.

Po stronie siatkówki

Dlatego zrozumieliśmy, widząc trendy powrotów graczy WPT, do których byli przyzwyczajeni powrót do obszarów, w których ryzyko popełnienia usterki jest najmniejsze. To jest to, do czego powinni dążyć tokarze.

Jeśli chodzi o siatkówkę, możesz stawić czoła graczom szanującym te zasady przewidzieć, gdzie prawdopodobnie wyląduje piłka i odpowiednio ustawić się. Jak mówi Romain Taupin : " Nie próbuj pokrywać całej ziemi, trzymaj się najbardziej prawdopodobnego." Ważne jest, aby osiągnąć dobre pierwsze uderzenie lub dobre pierwsze uderzenie Bandeja-Vibora, aby utrzymać przewagę serwisu i wywrzeć presję na obrońców.

Aby uzyskać więcej statystyk i analiz tego rodzaju, zapraszamy do odwiedzenia strony Padelonomika ou Facebook page Padelonomika.

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!