Jak wszystkie sporty rakietowe, padel odbywa się poprzez fazę ofensywną i defensywną, aby móc zdobyć punkt. W tym artykule jesteśmy zainteresowani listonoszom który zdobędzie punkt podczas fazy ofensywnej.

Kiedy atakować padel ?

Często zdarza się, że para zaciekle atakuje siatkę, aby zdobyć punkt. Główne ataki są wykonywane, gdy jesteś przy siatce, jednak te strzały są często powtarzane i czasami kończą się faulem lub kontratakiem drużyny przeciwnej. Jaki byłby najlepszy czas na przeprowadzenie ataku?

  • Jest to w pewnym sensie wyrażenie „najlepszą obroną jest atak”: jeśli na przykład para osiągnie wysoki i głęboki lob bez wątpienia umożliwi to wejście do sieci w celu zorganizowania przyszłych ataków
  • Możliwe jest również kontratak wykonując bajadę po uderzeniu loba w tylną szybę
  • Po „Chiquita”, małą piłeczkę w stopach siatkarzy, co da nam czas na dotarcie do siatki
  • Po długim rajdzie i niezłym przypływie adrenaliny z powodu intensywnej wymiany, dość często chce się zakończyć uderzeniem, które wraca z naszej strony. Jednak zapominamy, że przeciwnicy są już przyklejeni do siatki, co pozwala im wyprowadzić piłkę bezpośrednio z boiska poprzez kontratak. W tej sytuacji będzie to kwestia udawania przeciwników przez udawanie uderzenia, ale ostatecznie uderzanie piłki bardziej delikatnie, aby umrzeć piłkę w pobliżu lodu przy drugim odbiciu.

Gdzie zaatakować?

Istnieje wiele taktycznych miejsc do prowadzenia ofensywy. Posiadanie najlepszych ujęć technicznych i najlepszej kondycji fizycznej nie wystarcza cały czas, aby przejść do obrony skał.

  • Celuj w przeciwnika: przykro to mówić, ale czasami okazuje się, że jest to właściwe rozwiązanie! Kiedy mówimy „wyceluj w przeciwnika”, nie chodzi o to, żeby dać mu przewagę w kontrataku. W tej sytuacji, o której mówimy smash, volley, bajada i nawet vibora dla zastraszyć et niespodzianka ale także po to, by pozbawić czasu przyszły taktyczny kontratak. Przeciwnicy nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko to zrobić blok kula w obliczu takich ciosów lub nowy tatuaż na ciele ...
  • Celuj w wolne miejsce: jak we wszystkich sportach, wolna przestrzeń jest podstawowym pojęciem taktycznym, które ma destabilizować obronę. Kilka sytuacji można grać w wolnej przestrzeni, na przykład: rozbijanie się, odbijanie się, gdy przeciwnicy są obaj z tyłu kortu, stwarzanie niepewności poprzez granie bardzo skrzyżowanymi piłeczkami w drucianej siatce, udawanie rozbić, aby zabić piłkę przy drugim odbiciu ...
  • Celując w stopy swoich przeciwników : To nie tylko tenis, w którym gramy stopami, gdy nasz przeciwnik jest w locie. Jest to również bardzo ciekawy obszar do destabilizacji przeciwników i zakłócania ich ofensywnej fazy przy siatce lub nawet defensywnej, gdy znajdują się na tyłach kortu. „Chiquita” w stopach rzadko ma decydujący wpływ na zdobycie punktu, ale z pewnością pozwoli na wykorzystanie jeszcze bardziej ofensywnej piłki, aby później zdobyć punkt.
  • Zagraj w Divorce Zone: cTa strategia często się opłaca, ponieważ ponownie stworzymy niepewność w drużynie przeciwnej, grając dokładnie w środku odległości separacji graczy. Zmusi to ich do podjęcia szybkiej decyzji, a komunikacja będzie miała dla nich fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o dążenie do celu.

Zdjęcie: Mauri Andrini / Hello Padel Akademia

Alexandre Cifuentes

Alexandre Cifuentes studiuje ekonomię. Postanowił interweniować w sprawie padel i ogólnie na rynku sportowym. Pozwala nam to wiedzieć o padel w całości.