Au padel, ważne jest, aby wiedzieć, jak ustawić się, aby dać przeciwnikom jak najmniej możliwości. Nie da się uniknąć wszystkich możliwości, ale zobaczymy, jak ustawić się na pokrycie większości obszarów gry.

Netto

Jeśli piłka jest (z przeciwnikami) przed graczem po prawej stronie, ustawia się on tak, aby pokryć równoległość. Jego kolega z drużyny zamyka centrum. I odwrotnie, jeśli piłka jest przed lewym graczem (po prawej stronie przeciwnej).

Moment, w którym zawodnicy muszą zmienić pozycję (z zasłaniania środka na pozycję równoległą) jest niebezpieczna sytuacja.

Rzeczywiście, radykalna zmiana znaczenia gry jest taktycznie Niepolecane. Często widzimy na boisku podczas zawodów lub gier rekreacyjnych, jak gracz krytykuje swojego zagubionego kolegę z drużyny. Jednak bardzo często błąd pochodzi od niego samego, który zmienił grę i naraził partnera na niebezpieczeństwo.

Fernando Belasteguin wraca na lewo Tapia w prawo

Na dole pola

Dasz dużo kąta (a tym samym korzystną pozycję dla przeciwnika), grając niską piłką po bokach boiska (w stronę bramek). Wręcz przeciwnie, dasz mały kąt, grając na środku pola. 

I odwrotnie, w przypadku graczy umieszczonych z tyłu, będziesz miał większy kąt nachylenia piłki w środku, niż gdy jesteś osaczony w rogu o szybę.

Kilka wskazówek

Kiedy masz dość łatwą piłkę w obronie, lob jest pierwszym strzałem. Pozwoli ci to odbić siatkę i znaleźć dogodną pozycję do zdobycia punktu. Przeciwnie, jeśli piłka jest bardzo skomplikowana, spróbuj zagrać nią w środku stóp przeciwników lub z ich wysokiej woleja bekhendowego. Zmieniaj prędkość swoich uderzeń, aby spróbować ich zaskoczyć.

Ogólnie rzecz biorąc, z wyjątkiem sytuacji, gdy masz naprawdę łatwą piłkę, unikaj całkowitej zmiany obszaru gry. Rzeczywiście, wskazane jest, aby najpierw przejść przez środek, zanim zaczniesz grać po drugiej stronie.

W przypadku zagrywki powiedział Australijczykowi, gdy serwujesz zza swojego partnera, raczej grasz T. Rzeczywiście, jeśli grasz w okienko (a zwłaszcza jeśli nie możesz go dotknąć), to twój przeciwnik będzie miał okazję. Zrobić równoległe podanie i natychmiast złap sieć.

 

Źródło: Półpasiec Padel