Agustin Tapia i Arturo Coello zakwalifikować się do finału konkursu WPT Paragwaj Padel Otwórz 2023 po małym pokazie siły na SND Arena przeciwko Momo Gonzalez i Alexowi Ruizowi, 6-4, 6-2 w półfinale.

W pierwszym secie wierzono, że para hiszpańsko-hiszpańska była zdekoncentrowana do tego stopnia, że ​​być może zaoferowała pierwszego seta Gonzalezowi / Ruizowi na ich ostatni wspólny turniej.

Po rozpoczęciu tego pierwszego seta w najlepszy możliwy sposób z przerwą, Momo i Alex wszędzie wracają do 3. Mecz jest wyrównany i mamy prawo do świetnego widowiska. Ale w czasie finansowym Coello rozgrywa bardzo dobrą partię, pozwalając drugiej parze na świecie wygrać pierwszego seta 2/6.

W drugim secie bierzemy to samo i zaczynamy od nowa ekspresowym odejściem Coello/Tapia, który rusza na prowadzenie 3/0.

Ostateczne zwycięstwo 6/4 6/2. Coello i Tapia są pierwszymi męskimi finalistami WPT Paraguay Open.

Ta porażka Momo i Alexa rymuje się również z ostatnim skojarzeniem pary, która czasami była bardzo dobra, ale często zbyt sprawiedliwa przeciwko najlepszym na świecie.

Do zobaczenia o 22:XNUMX w pozostałych półfinałach.