Ale co to za słowo? Gancho. Słyszymy o tym na polach i dookoła, ale co to oznacza? Co to jest i na czym po co to jest ? Wrócimy do Ciebie.

Gancho po hiszpańsku oznacza „hak”. Jest to ruch, którego brakowało w książce o technikach padla, która jest teraz częścią słownictwa i repertuaru uderzeń zaawansowanych graczy.

W rzeczywistości jest to cios, który jest wykonywany między Bandeją a uderzeniem, w powolny sposób, przez większość czasu, aby znaleźć krótki kąt przecięty w kierunku siatki. To „gancho” pozwala zamaskować cios, który zamierzasz wykonać, umożliwia odpieranie przeciwników, jeśli wbijają oni siatkę po zagraniu do ciebie wysokiej piłki.

Jak to zrealizować?

Jeśli wiesz, jak odróżnić Bandeja, Víbora, Smash, będziesz wiedział, jak osiągnąć Gancho. Dla innych lepiej najpierw skupić się na Bandeja / Vibora i smashu. Po opanowaniu tych ciosów udaj się do gancho.

Przede wszystkim miejsce uderzenia piłki, która musi znajdować się wysoko, z boku, nad niedominującym barkiem. Moglibyśmy uderzyć piłkę uderzeniem, wbijając pala w plecy, aby następnie wydrukować efekt rotacji górnej, ale wolelibyśmy pozostać z wyciągniętą ręką, głową pala skierowaną w niebo i uderzać powoli, jeśli to możliwe. płasko, popychając piłkę.

Ta krzywa, którą nadamy naszemu gestowi, przygotowanie z wyciągniętymi rękami, uderzenie płasko nad głową, koniec gestu w dół, pozwoli piłce zanurkować w kierunku ziemi pod znacznym kątem, co pozwoli nam znaleźć siatkę. Uwaga: przekroczenie prędkości spowoduje znaczne odbicie piłki, co ułatwi atak na przeciwników.

Kiedy go używać?

Użyj gancho, gdy lob przeciwnika nie pozwala ci trafić smash lub gangja. Piłka jest za tobą, a gancho to najlepsza opcja, aby nie stracić siatki. Następnie, na zewnątrz, to ujęcie jest często używane, gdy jest wietrznie lub słońce robi się niezręczne. Zajmujesz więcej czasu i zabezpieczasz swoją piłkę wysoko.

Na tym filmie wyraźnie widać różnicę w tym odtwarzaczu między silnym uderzeniem wibory na wysokości oczu z wysokim końcem ruchu a gancho, uderzającym powoli, z wyciągniętą ręką, która kończy się w dół.

Kredyt wideo: YouTube Padel Gwiazda

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.