Ale co to za słowo? Gancho. Słyszymy o tym na polach i dookoła, ale co to oznacza? Co to jest i na czym po co to jest ? Wrócimy do Ciebie.

Gancho po hiszpańsku oznacza „haczyk”. To jest coś, czego książka o technice padel, która jest teraz częścią słownictwa i przeniesie repertuar zaawansowanych graczy.

W rzeczywistości jest to cios, który występuje między bandeja i uderzenie, w powolny sposób, przez większość czasu, aby znaleźć krótki kąt krzyżowy w kierunku siatki. To „gancho” pozwala ukryć cios, który zamierzasz wykonać, umożliwia odpieranie przeciwników, jeśli wbiją siatkę po zagraniu do ciebie wysokiej piłki.

Jak to zrealizować?

Jeśli wiesz, jak to odróżnić bandeja, víbora, smash, będziesz wiedział, jak zrobić gancho. Dla innych lepiej skupić się na bandeja/vibora i uderzenie. Po opanowaniu tych ciosów udaj się do gancho.

Przede wszystkim miejsce uderzenia piłki, która musi znajdować się wysoko, z boku, nad niedominującym barkiem. Moglibyśmy uderzyć piłkę uderzeniem, wbijając pala w plecy, aby następnie wydrukować efekt rotacji górnej, ale wolelibyśmy pozostać z wyciągniętą ręką, głową pala skierowaną w niebo i uderzać powoli, jeśli to możliwe. płasko, popychając piłkę.

Ta krzywa, którą nadamy naszemu gestowi, przygotowanie z wyciągniętymi rękami, uderzenie płasko nad głową, koniec gestu w dół, pozwoli piłce zanurkować w kierunku ziemi pod znacznym kątem, co pozwoli nam znaleźć siatkę. Uwaga: przekroczenie prędkości spowoduje znaczne odbicie piłki, co ułatwi atak na przeciwników.

Kiedy go używać?

Użyj gancho, gdy lob przeciwnika nie pozwala ci na trafienie smaga lub bandeja. Piłka jest za tobą, a gancho jest najlepszą opcją, aby nie stracić siatki. Następnie, na zewnątrz, to ujęcie jest często używane, gdy jest wietrznie lub słońce robi się niezręczne. Zajmujesz więcej czasu i zabezpieczasz piłkę wysoko.

W tym filmie możemy zobaczyć różnicę w tym odtwarzaczu między vibora uderzył gwałtownie na wysokości oczu wysokim końcem gestu, a gancho uderzył powoli, z wyciągniętą ręką, która kończy się w dół.

Kredyt wideo: YouTube Padel Gwiazda