Uczysz się grać w padla, czy jesteś już doświadczonym graczem? Czy znasz 3 uderzające wysokości? Powiemy Ci wszystko.

Aby nauczyć się grać w padla, zacznij od tyłu utworu. Gdy już poczujesz się komfortowo z bezpośrednimi trafieniami i wyjściami z okna, możesz zacząć zapuszczać się do sieci i atakować.

Umiejscowienie się na dole toru nie jest takie łatwe. Musimy najpierw mieć podstawową lokalizację, a następnie szybko wykryć, czy będziemy grać forhend, czy bekhend, zanim w końcu odczytujemy trajektorię piłki, uderzając ją w najlepszych warunkach, aby postawić naszych przeciwników w niewygodna pozycja.

Aby pomóc ci w tej konstrukcji obronnej, warto zrozumieć 3 wysokości uderzenia od spodu toru.

Niska pozycja

To jest najbardziej skomplikowane. Znajduje się między podłogą i nieco powyżej kolana. Tutaj, kiedy przeprowadzisz przygotowania, będziesz mógł ubiegać się o powrót w „dość” bezpieczny sposób. piłki blisko ziemi wysłane przez przeciwników zarówno bezpośrednio, jak i przez okno.

Wysoka pozycja

W tym przypadku będziemy mówić o piłkach ataku. To są wszystkie kule, jakie możemy uderzenie powyżej poziomu pasa. Te wysoko defensywne piłki pozwolą nam na nieco większą swobodę w atakowaniu przeciwników przy siatce szybką piłką, dobrze ustawioną piłką lub lobem.

Neutralna pozycja

Nazwiemy to neutralnym, ponieważ znajduje się wysokość, której używamy najczęściej, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, między górną częścią kolana a pasem. W naszej obronie gramy dużo uderzeń na tej wysokości zarówno na ofensywne loby, jak i na wolne piłki w stopach, piłki z rotacją górną czy po prostu piłki czekające.

Jak prawidłowo się przygotować?

Trudno wiedzieć, jaki jest najlepszy preparat na te 3 wysokości, prawda? Oto dwa różne sposoby przygotowania.

Skupia się na najbardziej skomplikowanym graczy, którzy mają już doświadczenie w sportach rakietowych i kto potrafi czytać piłkę. Technika składa się z umieść pala w pozycji przygotowawczej bardzo wcześnie na wysokości ruchu, który zostanie zagrany. Np .: wiesz, że będziesz w stanie zaatakować, ponieważ piłka będzie miała duże odbicie, więc umieszczasz pala powyżej poziomu pasa.

Ta technika jest dość skomplikowana ponieważ jeśli nie czytasz dobrze piłki, może się okazać, że grasz niską piłką z wysokim przygotowaniem, co może powodować nieskuteczną obronę, a tym samym atakującą piłkę dla twoich przeciwników.

Drugi to z pewnością bardziej odpowiedni dla początkujących graczy. Pozwala mózgowi rozwinąć nawyk przygotowania, a tym samym zautomatyzować gest. Kiedy odkryjesz, czy powinieneś grać forhend czy bekhend, umieść pala w niskiej pozycji przygotowawczej. Stamtąd, podążając za trajektorią piłki i jej odbiciem, możesz dostosować wysokość przygotowania, aby przejść od niskiej do neutralnej lub nawet wysokiej.
O wiele łatwiej jest najpierw przygotować się w niskiej pozycji, a następnie unieść pala niż odwrotnie.

Różnica w porównaniu z profesjonalistami

Dla nas, biednych amatorów, wczesne przygotowanie się nie przeszkodzi w końcowym efekcie. Z drugiej strony wśród profesjonalistów wczesne przygotowanie pozwoli przeciwnikom na odczytanie gry, a tym samym na odpowiednie ustawienie się.

Jeśli zastanowisz się nad przygotowaniami na końcu toru graczy WPT, zauważysz, że jest już bardzo późno „Ukryj” wybrany przez siebie ruch.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.