Skorzystajmy z wideo znalezionego w sieci, aby przeanalizować i lepiej zrozumieć technikę Bandeja. Krok po kroku zostań lepszym technikiem padla.

Wykorzystanie filmów jest ważne dla poprawy naszej techniki, a także naszej gry. Aby sfilmować siebie, aby lepiej się poznać, a zwłaszcza wiedzieć, gdzie idzie większość naszych piłek i jakie szkody mogą odbić nasze odbicia na naszym przeciwnicy.

Porozmawiajmy więc o tym taca. Bandeja to swoisty hit padel. Jest to rodzaj wysokiej salwy forhendowej.

Bandja jest używana, gdy przeciwnicy grają wysoką piłką, co nie pozwala nam ukończyć punktu. Podstawowym celem Bandeja nie jest utrata siatki.

Istnieją 2 rodzaje bandż; la Bandeja z efektem cięcia, a drugi z efektem szczotkowania, który nazwiemy Vibora.

W tym filmie ten odtwarzacz wykonuje wibracje tylko z dużą szybkością wykonywania. Dla graczy na poziomie średnim lepiej będzie wykonywać je nieco wolniej i mocniej, co da ci więcej czasu na powrót do siatki i znalezienie wygodnej pozycji oczekiwania.

https://www.instagram.com/p/CB8J5WMIFoP/?igshid=d8oy33yd7wf1

Technika

Ten gracz ma doskonałą technikę, dlatego ten artykuł.

  • Przygotowanie

Na początku pala znajduje się przed ciałem, wskazując na obóz przeciwnika, w wysokiej pozycji. Kiedy przeciwnik wykonuje lob, natychmiast stawiamy się w profilu, co pozwala nam szybciej osiągnąć najlepszą pozycję. Niedominująca ręka (w tym przypadku po lewej) najpierw wskazuje na boczną siatkę, a im bardziej zbliżamy się do uderzenia, tym bardziej pomaga rozciągnąć ciało do góry. Ręka dominująca przygotowuje uderzenie zgiętym łokciem i ustawia się powoli, z tą samą prędkością, co ręka niedominująca.

  • Uprzednio

Jeśli zauważysz, gracze Padel na wysokim poziomie zdają sobie sprawę z przerwy przed uderzeniem. Dotyczy to nie tylko Bandeja, ale wszystkich ruchów padla. Ta przerwa pomaga ustabilizować ciało, aby uzyskać najlepszą możliwą wydajność. W tym graczu złamanie stóp osiąga się, wykonując krok niedominującą stopą (lewą) w kierunku środka pola. Ten krok pozwala mu otworzyć tor, zmienić podpory z tyłu na przód i szybciej odejść w kierunku siatki. W górnej części ciała pauza jest realizowana, gdy 2 ramiona osiągną idealne przygotowanie.

  • Wpływ

Mówimy o przygotowaniu, zakończeniu gestu, ale miejsce uderzenia jest bardzo ważne. Odbywa się to na wysokości oczu i około 2 godzin, jeśli pozycja oczekująca w sieci to południe. Aby znaleźć to miejsce uderzenia, zaleca się rzucić przedmiot, piłkę lub kamyk, aby zrobić rykoszet. Miejsce, w którym upuszczasz kamień, określa punkt uderzenia. Każdy ma swoje, od Ciebie zależy, czy je znajdziesz. Aby uzyskać optymalną wydajność, ramię musi być naciągnięte podczas uderzenia.

  • Koniec gestu

Wszystko zależy od wysokości, na jaką uderzysz piłkę. Rozmawialiśmy o wzroku, ale być może będziesz wyprostowany, z nogami zgiętymi lub lekko zawieszonymi. Zatem w zależności od tej wysokości koniec gestu będzie mniej więcej wyższy.

W tym graczu możemy zauważyć, że w przypadku piłek nieco wyżej jego koniec gestu jest opuszczony, pala kończy swój wyścig do lewej kieszeni. W przypadku innych wibracji gest kończy się pod niedominującym ramieniem. Dla niego i jego gry jest to z pewnością najbardziej odpowiednie zakończenie. Pamiętaj, że możesz także ukończyć bandję, owijając dominujące ramię jak szalik wokół ciosu. Kończysz 3 różne gesty w zależności od kierunku, w którym chcesz podać piłkę. Koniec niskiego gestu, aby szybko upuścić piłkę (wysokie piłki), koniec gestu pod pachą dla piłek, które odbijają się wokół obszaru serwisowego (w połowie wysokości), koniec gestu na temblaku, aby uzyskać głębokość ( piłki rozgrywane blisko wysokości siatki).

Wreszcie możemy zauważyć, że gracz poświęca czas na zakończenie swojego gestu przed wzięciem siatki. Jeśli okaże się, że nie masz wystarczająco dużo czasu, aby wrócić do pozycji, zwolnij tempo.

Kredyt fotograficzny: WPT

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.

Tagi