Kolejny z ich wynalazki. Jak mi to pomoże? Przybyć zmęczony na torze nie ma sensu! A jednak tak, to ma sens. Powinno to nawet pomóc niektórym z nas… graj lepiej wtedy

Czy jesteś graczem, który ma tendencję do przyspieszania rzeczy? Od pierwszego dotknięcia piłki wprowadzasz rytm, aby skrócić punkt? Czasami to działa, ale często popełniasz błąd. A Twoi partnerzy lub trenerzy mówią Ci: „zwolnij tempo, grasz za szybko”. Ale tak to jest, nie możesz nic z tym zrobić, mimo dobrej woli nie możesz zwolnić, co kończy się frustracją.

Aby móc grać wolniej, spokojniej, jest kilka rozwiązań. Omówimy dwa z nich. Pierwsza jest bardzo prosta. To jest pala problem. Może masz pala, który jest zbyt twardy, zbyt nastawiony na atak i nie pozwala na spowolnienie gry, więc wybierz się na wycieczkę do sklepu klubowego lub na jednej z naszych witryn partnerskichi przetestuj 100% kontrolnego pala!

Drugie rozwiązanie to:przybycie na boisko zmęczony. Nie mówimy o zmęczeniu psychicznym, ale o zmęczeniu fizycznym. Co najmniej 30 minut przed grą lub treningiem idź pobiegać, ale nie rozgrzej się. Wręcz przeciwnie, rób treningi interwałowe, przyspieszania, skoki, wszelkiego rodzaju ćwiczenia, które cię zmęczą, wypalą, do tego stopnia, że ​​będziesz chciał odwołać mecz tak bardzo, że będziesz zmęczony.

Britos płacze z zamkniętymi oczami Kapsztad ok. 2022

W takim przypadku nie będziesz już miał niezbędnej i zwykłej energii, aby przyspieszyć grę i umieścić ten rytm w piłce, która tak bardzo Cię charakteryzuje. Będziesz luźny, bez łowienia, z kulkami, które będą miały znacznie mniejszą prędkość. Więc dzięki temu zmęczeniu będziesz graj powoli, ku uciesze twojego partnera. 

Ta technika powinna pomóc ci uświadomić sobie ten nowy sposób grania, którego nawet ty nie znałeś. Nie powinieneś więc przychodzić na boisko zmęczony za każdym razem, ponieważ byłoby to bezproduktywne, ale przez chwilę, raz lub kilka razy, możesz działać w ten sposób i odkrywać te nowe aspekty gry, aż do dnia, w którym będą pojawiać się samotnie w meczach, w których jesteś w świetnej formie.

Aby odkryć siebie, poznać swoje granice i tworzyć nowe techniki, musisz sam siebie przekroczyć. Jednym z nich jest spalanie energii przed uderzeniem w tor. Od Ciebie zależy, czy dobrze z niego skorzystasz, pamiętając o ochronie ciała za pomocą określonych napojów i posiłków, aby uniknąć dyskomfortu spowodowanego zbyt dużym wysiłkiem lub urazem spowodowanym zmęczeniem. Kluczem jest poznanie siebie, zarządzanie sobą. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.