zaprzysiężony wróg napięci gracze, akcentowany i przyjaciel o fajni gracze, fanatycy zbiórek na okienkach, tzw podwójna szyba nie jest rzeczą łatwą do wynegocjowania na pierwszy rzut oka padel. Masz szczęście, pomożemy Ci to lepiej zrozumieć.

Ważną rzeczą byłoby przede wszystkim nie stresować się, gdy piłka leci w kierunku kąta. Stresujemy się, kiedy nie wiemy, kiedy nie mamy kontroli. Więc jeśli chcesz czuć się dobrze i komfortowo, zgódź się na odpuszczenie.

Technika zawodowców

Być może jest to technika, której uczysz się na pierwszych lekcjach. Powiedziano ci, że musisz oddalić się od piłki, która byłaby daleko od ciebie, a wręcz przeciwnie, zbliżyć się do piłki, która przeszłaby blisko ciebie. Kiedy wiesz, kiedy masz doświadczenie, kiedy rozpoznajesz skutki i kiedy wykryjesz, gdzie piłka odbije się pierwsza, to rzeczywiście działa! Ale dla początkujących graczy ta technika jest bardziej niż trudna do opanowania, ponieważ sprawia, że ​​zadajemy sobie zbyt wiele pytań, a na końcu popełniamy błędy, stresujemy się i spadamy, by wziąć piłkę do siatkówki: prościej.

Więc drodzy doświadczeni gracze, którzy wiedzą, jak zrozumieć większość zbiórek, czy ten artykuł może wam pomóc? Niepewny. To, co mogłoby sprawić, że będziesz grał lepiej, to nie nauczenie się, jak bronić podwójnego szkła, co z pewnością już wiesz, jak to zrobić, ale raczej wiedza, gdzie grać i jak skomplikować lub przerwać atak przeciwników.

Od ciebie zależy, czy wyczujesz trudność piłki, ale jeśli nie ma rotacji i odsuwasz się od bocznego okienka, szukaj lobu, aby nie stracić pozycji. Jeśli po obróceniu znajdziesz się blisko bocznego okna, spróbuj zagrać bandeja. Wreszcie, jeśli odwrócisz się, aby zagrać piłkę ze swojego dom z forhendem skierowanym na środek kortu, szukaj cofnięcia do przodu po chiquicie lub szybkiej niskiej piłce.

Technika zero stresu

Celem jest uzyskanie ubezpieczenia z tą podwójną szybą. Więc im mniej musisz myśleć, tym ciszej będziesz.

Sytuacja jest następująca: widzisz, że piłka zbliża się do rogu i zamierzasz ją przepuścić, blokujesz ją w tym rogu po wejściu, niezależnie od tego, czy jest z twojej lewej, czy z prawej strony. Kiedy znajdzie się za tobą, przyjmiesz neutralną pozycję wyczekującą z podniebieniem złożonym obiema rękami przed sobą, wskazując kąt, zgiętymi kolanami, gotowymi do reakcji. Ta pozycja oczekiwania musi być zawsze taka sama, obejmując wyimaginowaną linię utworzoną przez linię prostą dzielącą kąt na dwie równe części (po 45 stopni).

Jak na razie bez bólów głowy. Piłka nadchodzi, a ty blokujesz ją, zawsze przyjmując tę ​​samą pozycję.

Potem pozostaje już tylko czekać na odbicia na dolnych panelach. Odbicie najpierw w dolnym oknie nastąpi następnie w bok, a piłka, która najpierw dotknie bocznego okna, poleci następnie w dolne okno (w najlepszym przypadku i bez efektu).

Ponieważ czekasz na pierwsze odbicie, jesteś bezpieczny. Gdy zobaczysz miejsce, w którym piłka wylatuje, tak samo jak przy wyjściu przez okno, przyjdziesz towarzyszyć, a nie uderzać, aby odzyskać swój dom, swoją strefę komfortu, bez podejmowania żadnego ryzyka i bez większych problemów psychicznych.

Powiedz sobie, że zachowując się w ten sposób, z nastawieniem zen, bardzo przeszkadzasz swoim przeciwnikom, ponieważ przy dobrej technice potrafisz spokojnie bronić piłek, które z założenia są trudne. Dla ciebie też jest to pozytywne, ale wymaga minimum wprawy w treningu. Bez względu na twój poziom, praca podwójnej szyby jest bardzo ważna przy każdej prędkości, ze wszystkimi efektami, aby zapewnić pełną, precyzyjną i dobrze wykonaną obronę. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.