Czy znasz "chancletazo”? To jest duży klaps lub „wielki cios” uzyskiwać” przetłumaczone dosłownie z języka hiszpańskiego. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś o tym wyczynie i marzyłeś o jego wykonaniu, oto jak to wygląda.

Aby szybko wyjaśnić, czym jest „chancletazo”, jest to duża kara, którą wymierzasz przeciwnikom za umożliwienie Ci gry piłką na wysokości ramion, gdy ścigasz się w kierunku siatki. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma możliwego wyniku, punkt zostanie ukończony po tym strajku.

Kiedy zrobić „el chancletazo”?

Są dwa momenty, które możemy wykryć.

Pierwszy, który jest najczęstszy, ma miejsce, gdy służysz i pędzisz w kierunku siatki. Odbicie jest trochę wysokie i płynne, co da ci dużo czasu na ustawienie forhendu i pozwoli ci rzucić się w tę piłkę i „uderzyć” prosto do przodu. Przy tej prędkości przeciwnicy nie będą mieli czasu na reakcję. Albo spróbują postawić pala w nadziei, że szczęście sprowadzi piłkę z powrotem na drugą stronę siatki, albo pobiegną do przodu, aby dotknąć piłki przez okno. Krótko mówiąc, w obu przypadkach, jeśli piłka przejdzie, kolejną będzie jeszcze trudniej uratować.

Drugi moment jest trudniejszy do wykrycia, będzie podczas gry.Jesteś przy siatce, grasz swoje głębokie woleje, zmuszając przeciwników do obrony przez okno. Twoje woleje są tak dobrze zagrane, że prawie się nie odbijają, co uniemożliwia przeciwnikom lobowanie. Jedyną opcją, jaką będą mieli, jest przyspieszenie piłki tak, aby minęła siatkę.
Tutaj sytuacja będzie bardziej delikatna. Jeśli nie będziesz podążał za akcją, będziesz miał jeszcze jeden koniec do gry, a twoi przeciwnicy odzyskają swoją pozycję. Z drugiej strony, jeśli zrozumiesz sytuację i zdasz sobie sprawę, że obrona lobem będzie niemożliwa, będziesz mógł rzucić się do przodu, by uderzyć piłkę z odbiciem blisko szyby, która szybko ją odbierze. lub możesz go usunąć o 4, jeśli jesteś naprawdę bardzo blisko siatki.

Alonso-Alba-WPT-Challenger-albacete-2022

Czysta przemoc

Przemoc, agresywność, „chancletazo” ma wszystko, by zadowolić najbardziej żądnych krwi graczy. Miej jednak na uwadze, że ten ruch to podwójne albo nic: albo działa, albo to wina. Tak więc, drodzy przyjaciele, bawcie się dobrze, ale nie smućcie się, jeśli piłka odbije się na środku tylnej szyby. Małe wskazówki: spróbuj grać na graczu znajdującym się najbliżej tylnej szyby i zawsze bądź gotowy do woleja na wypadek, gdyby piłka wróciła! Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.