Zajmijmy się ważnym tematem dla lepsza obrona. Pozycja ciała blisko ziemi podczas przebywania zgięty może pozwolić ci wziąćinicjatywa ponieważ tło drogi startowej.

Obrona padla jest jednym z ważnych filarów. Gracz padel musi dokonać jak najmniejszej liczby błędów, aby następnie umieścić swoją grę i wreszcie przyjść i przejąć sieć w grze ofensywnej.

Typowe błędy

Kiedy jesteśmy na dole drogi startowej, mamy tendencję do pozostawania wysoko na nogach, sztywni i pasywni. Ta pozycja oznacza, że ​​nasz czas reakcji będzie nieco wolniejszy, ponieważ nasze pięty dotykają ziemi. Będąc sztywnym, prostym jak kołek, przybliżenie zostanie dostosowane. Wyobraź sobie samochód bez amortyzatorów ...

Wreszcie twoja pala. Huśtający się pala ze zbyt wysokim przygotowaniem lub głowa rakiety w kierunku ziemi komplikuje obronę. Od Ciebie zależy, czy chcesz wykonać precyzyjne i skuteczne ujęcia.

Co robić?

Na początku bądź w pozycji zgiętej, przybliżając środek ciężkości do ziemi, rozstaw nogi na szerokość ramion i tylny koniec (pośladki) na niskim poziomie. Dzięki tej pozycji oczekiwania zyskasz reaktywność, ponieważ twoje ciało jest już w pogotowiu, będziesz mógł bardzo szybko uzyskać dostęp do piłek obronnych, które są ogólnie niskimi piłkami, a przede wszystkim będziesz o wiele lepiej umieszczony.

A co, jeśli odbicie piłki będzie wysokie?

Nie ma problemu. O wiele łatwiej będzie grać w wysokie piłki, gdy zaczniesz od niskiej pozycji niż na odwrót.

Praca pala

Podczas pracy z niskimi piłkami i aby uniknąć kontroli 0, oto nasze wskazówki. Najpierw przygotowanie. Pamiętaj, aby przygotować pala tak szybko, jak to możliwe, aby twój mózg miał czas na poświęcenie się umieszczaniu, pisaniu itp. To przygotowanie musi być niskie, pod pasem i pod maksymalnym kątem 90 ° względem tylnej szyby. Jeśli umieścisz wszystkie te elementy, twoja obrona będzie skuteczna i precyzyjna, kiedy będziesz mógł iść do przodu.

Ale co, jeśli będę musiał się wycofać?

I tak, czasami nie możemy trafić piłki do przodu. Jesteśmy w pozycji obronnej i musimy wycofać się, aby uderzyć. Stanie się tak podczas zwrotów serwisowych, które dotykają bocznego okna lub w przedłużonym punkcie, w którym przeciwnicy zdołali wyciągnąć cię ze strefy komfortu.

Chodzi o to, aby zawsze pozostać z niską pozycją na nogach, ale tym razem twoja pala przyjdzie, aby wycelować ziemię, aby wyciągnąć cię z tej sytuacji z lobem. Prosty, wydajny i przede wszystkim oszczędza trochę więcej czasu na pisanie.

podsumować

Obrona padla staje się wydajna, precyzyjna i pozwala kontrolować piłkę, gdy nogi są zgięte. Następnie przygotowanie pala poniżej pasa i bardzo szybko pozwoli ci grać precyzyjnie, kiedy skończysz do przodu i z płatem, gdy cofniesz się.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.