Zajmijmy się tematem, że wszystko gracz padel zdecydowanie powinien wiedzieć. Nauczyć się grać pożyczony na jeden dzień, żeby móc odtwarzać szybko.

Le padel jest coraz bardziej nagłaśniany. Coraz więcej graczy trafia na ekrany, a my, zwykli amatorzy, oglądamy. Następnie, zmotywowani pokazem, chcemy grać jak ci mistrzowie, ale to nie działa. Normalnie, nie masz ich poziomu. 

Juan Lebron Lobed Backhand Volley WPT Master Final 2021
Il faut faire preuve d8217une grande maîtrise pour jouer vite au padel

Innym powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że w kraju trzeba grać w określony sposób, ponieważ wszyscy tak grają. Podróbka. Od Ciebie zależy, czy stworzysz twoja własna gra. Ale przejdzie przez pudełko „wolna gra”.

Może pojawić się kilka scenariuszy. Są tacy, którzy nigdy nie podnieśli rakiety i tacy, którzy mają już przeszłość w tenisie, squasha, badmintonie i innych.

Początkujący

Instruktorowi łatwiej jest nauczyć początkującego tych powolnych podstaw. Jeżeli od pierwszych wymian hasłem przewodnim jest spowolnienie piłki o 1, uniknięcie błędu, 2, zmuszenie przeciwników do pracy, 3, utrwalenie punktów, aby szybko zdobyć doświadczenie, 4, zwiększenie przyjemności z przedłużaniem punktów, 5, sprawić, by atmosfera na torze była bardziej przyjazna itp. zamiast zapraszać ludzi do gry w celu „zabicia” punktu, nauka będzie przebiegać szybciej i przede wszystkim inteligentniej.

Le padel to gra pozycji, zbiórek i efektów. Jeśli początkujący gracz nauczy się, grając powoli, prawidłowo ustawiać się w obronie, a także w ataku, aby kontrolować wszystkie zbiórki, w dniu, w którym chce przyspieszyć, będzie to znacznie łatwiejsze.

Jest to praca, która odbywa się etapami, tak aby każdy gracz stworzył swój własny sposób gry, niepowtarzalny i przede wszystkim pożądany.

Potwierdzeni gracze

Trudniej jest przyswoić. Często wśród graczy, którzy mają „butelkę”, powolna gra ma problemy z zajęciem swojego miejsca, ponieważ ich przeszłość ma duży wpływ.

Świadomość znaczenia wolnej gry pojawia się, gdy gracz się starzeje lub u graczy o otwartych umysłach, którzy pozostawiają miejsce na wątpliwości, którzy chcą spróbować tego doświadczenia.

Ci gracze bardzo często mają niezwykłą rękę, niesamowitą kontrolę i wiedzą, jak umieścić piłkę w czterech rogach toru, ale nawet nie są tego świadomi, ponieważ nigdy nie próbowali.

Najtrudniej jest dojść do tego etapu świadomości, w ataku, który spokojnie zbuduje punkt, z taktyczną organizacją, by w końcu wyprowadzić ostateczne uderzenie. 

W obronie będzie to samo. Zamiast nadać piłce rytm, który nie przeszkadza siatkarzom bardziej, rozważ spowolnienie, aby zmusić ich do rzucenia z woleja poniżej poziomu siatki, blisko siatki, w centrum strefy konfliktu, albo popracować wysokość piłki, aby wymusić grę a bandeja, uderzenie, a nawet wymuszanie powrotu do obrony, na dole toru.

Korzystanie z wolnej gry pozwala odkryć wiele nowych aspektów swojej gry. Dla niektórych może to być krok wstecz, ale zostanie nagrodzone później, gdy znajdziesz własny rytm, własny rytm padel i własną prędkość. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.