La bandeja. Ten konkretny cios au padel ma swoje technika ale może być również brane pod uwagę przez wszystkich, z wyjątkowa technika, wyjątkowa. Oto broń do opracowania projekt bandeja.

Jest kilka uderzeń padel które można uznać za wysokie: rozbicie, vibora, wylot okienny, który będzie się nazywał „bajada”, inne wyjście z okna ataku o nazwie „la cuchilla” oraz bandeja. Wszystkie te ciosy mają wpływ na grę, na obronę przeciwników. Nieuchronnie im więcej ruchów opanujesz, tym więcej sposobów będziesz musiał przeszkadzać rywalom, ale radzimy przejść do następnego ruchu dopiero po opanowaniu dopełnienia, aby uniknąć pomieszania.

La bandeja

La bandeja jest strzałem obronnym wykonanym z siatki, mającym na celu uniknięcie lobu przeciwnika. Ten strzał jest wykonywany przez ruch do tyłu, przy akompaniamencie piłki od góry do dołu.

Bela Bandeja wpt

Przygotowanie pala

To z pewnością jeden z najważniejszych kroków. Wczesne przygotowanie pozwoli ci uzyskać profil i szybko się poruszać. Działanie łokcia jest niezbędne. Niski łokieć nie będzie promował piękna bandeja. Tak więc, tak szybko, jak to możliwe, umieść łokieć w wysokiej pozycji, podniebiennie do tyłu, twarzą do nieba.

CD

Ze względu na szybkość i uniknięcie lobowania lub wyprzedzania, pierwsze ruchy do tyłu są bardzo ważne. Nie myśląc ani nie patrząc na piłkę, cofnij się o dwa kroki. Biorąc pod uwagę ogólną wysokość lobów i rozmiar toru, będzie to odpowiednie przemieszczenie do gry bandeja. Więcej kroków narazi cię na niebezpieczeństwo, a jeśli jest mniej, możesz spróbować przyspieszyć, ponieważ piłka będzie przed tobą.

Otwarcie ciała, jeśli uderzenie nie jest dobre (widzenie)

Może być tak, jak praworęczny prawy, czujesz się nieswojo w momencie uderzenia, że ​​nie czujesz piłki. Nie martw się, ponieważ tworzenie bandeja z prawej strony nie jest łatwe, ponieważ stoisz ukośnie. Dlatego pomysł polegałby na tym, aby przed uderzeniem puścić lewą stopę w kierunku środka toru, aby stanąć twarzą do ziemi.

U niektórych zawodników, dla których prawe oko jest reżyserem, fakt wykonania ruchu profilowego powoduje utratę dobrego kontaktu z piłką. Rozwiązaniem byłoby nie ruszać się tak bardzo z profilu, aby zawsze mieć oko na piłkę.

Nie taki sam wpływ na prawicę jak na lewicę

Jeśli jesteś praworęczny, nie uderzysz w ten sam sposób, grając prawą lub lewą ręką. Czemu ? Ponieważ po prawej stronie będziesz musiał szukać uderzenia przed sobą, aby piłka przeszła po przekątnej. Jednak po lewej stronie punkt uderzenia będzie nieco dalej. Oznacza to, że po prawej stronie możesz być bardziej ofensywny niż po lewej z a bandeja !

Niedominująca pozycja dłoni

Ręka niedominująca też ma swoją rolę. Podczas przygotowania pozwoli ustawić ciało z profilu poprzez skierowanie bocznej kratki. Ta sama ręka pomoże wystartować, ciągnąc ciało do góry. W końcu otworzy ciało podczas uderzenia, abyś mógł zachować równowagę i pozwolić pala przejść.

Wysokość uderzenia

La bandeja uderzenia w bok ciała, ale nie ma z góry określonej wysokości, dopóki nie jest zbyt nisko, w przeciwnym razie byłby to wolej. Najlepsza wysokość to czubek głowy, ale oczywiście możesz wznieść się wyżej, a nawet podskoczyć, aby podnieść piłkę jeszcze wyżej.

Praca mięśni brzucha

To właśnie odróżnia bandeja z vibora. Ponieważ pracujemy z wyciągniętym ramieniem, samo działanie ramienia nie wystarczy. Trzeba pracować całym pasem, całym tułowiem, a to właśnie mięśnie brzucha pozwolą na idealne wyjście ciosu.

Koniec gestu

La bandeja jest jak wszystkie inne uderzenia padel. Jeśli są powstrzymywane i nieukończone, bez opieki, będą mniej skuteczne. Aby Twoje uderzenie było optymalne, spróbuj zakończyć gest pod niedominującą ręką. Jeżeli twój bandeja zakończył swój bieg w sieci, zakończ powyżej.

Zakończ przed przejściem do przodu

Duży błąd ze strony większości graczy. The bandeja nie skończyło się na tym, że już myślą o znalezieniu nowej pracy. Problem polega na tym, że bandeja nie jest zrobione wystarczająco dobrze i zostajesz skontrowany. Poświęć trochę czasu na wykonanie gestu w miejscu, w którym się znajdujesz, a następnie, jeśli to możliwe, przejdź do przodu.

Przeszukaj obszary

Po opanowaniu gestu poszukaj obszarów. Podstawa byłaby powolna, głęboka, w kierunku kąta, tak aby przeciwnik przepuścił piłkę i uderzyła ona w dwie szyby. Wtedy możesz spróbować tego samego szybciej. Wreszcie, przeciwnicy mogą zdecydować się podejść do przodu, aby zablokować twoje bandeja. Naucz się więc grać krócej, zmieniaj prędkość, kąty, aby następna piłka do zagrania była zawsze skomplikowana, co pozwoli Tobie i Twojemu partnerowi odzyskać siatkę.

La bandeja. Taki szczególny ruch, ale tak trudny do opanowania. Dotarcie do celu bandeja idealne wymaga dużo pracy. Można go jednak zmodyfikować, aby utworzyć plik bandeja nietypowy… ale który działa: twój. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.