Drodzy przyjaciele, spotykamy się ponownie na Tutoriel padel poświęcony w tym tygodniu siatkówka bekhendowa. Bardzo ważny cios, który może zrobić dużo szkód.

Weź siatkę na padel sprowadza się do zdobycia przewagi nad przeciwnikami. Nie oznacza to, że punkt wygramy automatycznie, ale znajdujemy się w pozycji ofensywnej, znacznie przyjemniejszej niż wtedy, gdy jesteśmy na końcu toru.

Przede wszystkim zrozum ten jeden punkt padel jest budowany bez pośpiechu, starając się przesunąć naszych przeciwników tak, aby powstała luka, aby w końcu nabrać prędkości i wyjść zwycięsko.

Z wolejami można nadać większą lub mniejszą prędkość, po prostu wykonując pracę nóg. Postawienie stóp na ziemi w momencie uderzenia zapewni większą kontrolę niż wtedy, gdy stopa dominującej nogi jest zawieszona.

Ruch ramion

Celem jest dobre przygotowanie się, aby strzał był prawidłowo wykonany. Niedominująca ręka na mostku pali, aby „pociągnąć” rakietę do tyłu, podnosimy łokieć niedominującej ręki i zbliżamy się i opieramy głowę pala na tym ramieniu, tak aby pala znajdowała się w pozycji wyprostowanej. . Gdy zechcesz wywołać uderzenie, niedominująca ręka wypuszcza pala. Uderzenie piłką odbywa się płasko, mniej więcej przed nami w zależności od pożądanego obszaru, a na koniec gestu sitkiem skierowanym w niebo niczym taca, na której chcielibyśmy postawić szklanki. Najlepiej byłoby kończyć powyżej poziomu siatki.

Precyzja: aby uniknąć kontuzji, a przede wszystkim, aby Twoja siatkówka była jak najbardziej efektywna, pamiętaj, aby zawsze trzymać czubek pala powyżej poziomu nadgarstka.

Wolej bekhendowy

  • Krok 1: wznowienie wsparcia

Przywrócenie siły docisku następuje zawsze w momencie uderzenia piłką naszych przeciwników. To samo dotyczy wszystkich ujęć. Pozwala to mieć najlepszy czas reakcji i lepsze podejmowanie decyzji.

  • Krok 2: pierwszy krok

Wykonany ze stopą dominującej nogi, ten pierwszy krok może być duży lub mały, najważniejsze jest to, aby to zrobić. Skorzystanie z tego wsparcia pozwala ci iść do przodu, a zwłaszcza poświęcić czas na analizę trajektorii piłki, aby osiągnąć wolej bekhendowy najlepiej dopasowany do sytuacji i pozycji przeciwników.

  • Krok 3: zawieszenie

Po co wspierać się na tej dominującej nodze? Po prostu, aby uniknąć tego, że zawsze wykonujesz ten sam rodzaj woleja i że pracujesz tylko ręką. Zauważ, że przy tej samej pracy rąk możemy odrzucić 3 rodzaje wolejów, po prostu modyfikując pracę nóg. Dłuższe lub krótsze oczekiwanie na dominującej nodze sprawi, że „odkryjesz” wszystkie tego typu salwy.

  • Krok 4: wpisywanie

Więc kiedy już wybierzesz wolej, kontrolę, siłę lub 50/50, zwalniasz uderzenie. Pamiętaj, że salwa musi być przede wszystkim precyzyjna. Jeśli wybór jest dobry w zależności od wysokości i szybkości piłki przeciwników, wszystko powinno przebiegać jak w zegarku.

  • Krok 5: koniec gestu

Czasami jest to problem, który mają niektórzy gracze, ponieważ zbyt szybko wracają do pozycji oczekiwania. Przyjmij cios, który właśnie wykonałeś. Po uderzeniu piłką pozostań trochę dłużej w tej pozycji, a zobaczysz, że Twoja woleja będzie bardziej „gryząca”.

Nigdy więcej plotek i miejsca na zdjęcia. Twoja kolej.

 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.