Le padel to gra atak i obrona. Ważne jest dobre zorganizuj swój atak w celu uniknięcia dostania odpychać w obronie, stąd interes odniesienia sukcesu w pierwsza salwa.

Po pierwsze, każdy gracz musi zrozumieć, która woleja może być agresywna, kontrolująca, zbliżająca się lub trzymająca. Jeśli nie jesteś pewien, jak odróżnić te niuanse, radzimy zrobić pierwszą woleja, zanim zaczniesz myśleć o jakiejkolwiek innej taktyce.

Kiedy to zagrać?

Pierwsza runda rozgrywana jest po serwu, po wykonaniu lobu, po chiquita, ofensywnym wyjściu z okna, krótko mówiąc, gdy przechodzisz z tyłu do siatki.

Kiedy również jesteś przy siatce, możesz wykonać pierwszą woleja; Twój partner gra w siatkówkę, bandejas i inne wysokie piłki, znajduje się w niezręcznej pozycji, a piłka zbliża się do ciebie. Pierwsza woleja przywróci twoją drużynę we właściwym kierunku. 

Po zagraniu wysokiej piłki zrobiłeś kilka kroków do tyłu, więc musisz wrócić do przodu. Pierwsza woleja pomoże ci odzyskać ofensywę.

Jak grać w tę piłkę?

Pierwsza woleja musi być wykonana w celu siedzenia przy siatce. Jeśli pozwolisz przeciwnikom podejść do przodu, szybko zostaniesz odrzucony. Z drugiej strony, wolniejszy, głębszy, dobrze ustawiony wolej zagra tych przeciwników przez okno, dając ci dodatkowy czas na osiągnięcie pozycji netto, z której możesz spróbować wykończyć punkt.

Ta pierwsza salwa musi zostać uderzona i upuszczona w bezpiecznym dla ciebie miejscu, co spowoduje wyrzucenie przeciwników z ich "Dom" a tym samym uniemożliwiając im atak. Ogólnie rzecz biorąc, strefa ta będzie środkiem toru, ponieważ jest najłatwiejsza do znalezienia i zmusza do odkrycia siebie, a nawet może wywołać konflikt (strefa rozwodu).

Ale od ciebie zależy, czy pierwszy koniec zagrasz, gdziekolwiek chcesz, o ile nie odbija się zbyt blisko siatki, nie uderza w bramkę lub boczne okno, pozwalając przeciwnikom wywierać na ciebie bezpośrednią presję. Zachowaj te obszary na później.

Pierwsza końcówka bywa zaniedbywana przez graczy, którzy chcą od razu przystąpić do ataku, aby zdobyć punkt. Ale jesteśmy na tropie padel a nie na korcie tenisowym, gdzie twoje podejście do siatki musi być ostre, w przeciwnym razie spasujesz. Na padel, celem jest ustawienie cię w pozycji ofensywnej, więc jeśli myślisz o uderzeniu dobrej pierwszej woleja, wystarczająco powolnej i głębokiej, pomoże ci to lepiej grać w ataku. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.