To staje się nawykiem. Każdego tygodnia uczymy się lub bierzemy podstawy techniki padla. Tym razem porozmawiajmy o wyjście na tylną szybę.

To ruch, który wcale nie jest oczywisty. Przede wszystkim dlatego, że jest to bekhend, a bekhend to cios wymagający praktyki. Wtedy, ponieważ jeśli jesteś przyzwyczajony do bekhendu na 2 ręce, będziesz musiał spróbować zmienić, ponieważ wyjście przez okno jest znacznie łatwiejsze przy 1 ręce.

Na początku możemy zrobić świat tego typu ciosem, kiedy zrozumiemy, jak to działa, to idzie samo. Chodź, nie zwlekaj, oto podstawowe wskazówki dotyczące dobrego backhandu za oknem.

Krok 1: wznowienie wsparcia

Dla wszystkich uderzeń padla, które zamierzasz grać, lepiej jest przywrócić ciśnienie. Mały skok, który ma miejsce, gdy przeciwnik dotknie piłki. W ten sposób Twoja reakcja i czas przygotowania będą zawsze takie same.

Krok 2: przygotowanie

To najszybsza informacja, jaką Twój mózg może przetworzyć; aktywuj ramiona. Więc po co się tego pozbawiać. Wiesz, że zamierzasz grać backhand, więc najpierw umieść pala na stronie bekhendowej. Czy grasz na 2 ręce? Ta sama rzecz. Po pierwsze, nie wiesz, że piłka uderzy w tylną szybę, więc przygotuj się tak, jakby to był normalny bekhend. Gdy pala jest już umieszczona i wiesz, że piłka będzie kierować się w stronę szyby, „pchnij” nadgarstek w górę, aby przybliżyć głowę pala do siebie.

Krok 3: pierwszy krok

Pierwszy krok pozwoli ci lepiej się ustawić. To bardzo ważny krok w realizacji tego posunięcia. Chodzi o to, aby pierwszy krok cofnąć niedominującą nogą (taką, która nie niosła pali) w kierunku, z którego nadlatuje piłka. W ten sposób twoje ciało ustawi się za piłką dla lepszego uderzenia.

Krok 4: ostateczne wsparcie

Po wykonaniu kroków 2 i 3 pozostaje dostosowanie położenia. Nie jednym krokiem zawsze można być dobrze przygotowanym. Czasami będziesz musiał dostosować swoją pozycję o 3, 4 lub 5 więcej kroków. Po wykonaniu tych kroków przychodzi kolej na ostatni krok, ten z dominującą nogą. Ten ostatni krok należy wykonać między momentem uderzenia piłki w szkło a momentem uderzenia piłki. Czemu ? Wystarczy zmienić dynamikę ciała od tyłu do przodu, przejąć kontrolę podczas uderzenia i sterować grą w wybranym kierunku, używając czubka stopy jako celownika.

Krok 5: wpisywanie

Gdy wszystkie elementy są na swoim miejscu, twoje ciało jest gotowe do uderzenia piłki. Uderzenie będzie musiało zostać zrealizowane przed tobą, aby mieć maksymalną kontrolę, której szukamy przy tym wyjściu okiennym. Brak mocy, ponieważ piłka jest nisko i ponieważ próbujemy szybko wrócić. Rozegrane szybko niskie wyjście okienne nie da nam wystarczająco dużo czasu na odzyskanie pozycji obronnej, co da przeciwnikom szansę na uzupełnienie punktu.

Aby lepiej zrozumieć wszystkie te etapy produkcji wyjścia tylnej szyby, oto kilka zdjęć. Zrób z tego dobry użytek ...

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy w padla. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom dotyczącym padla.