Le usługa au padel, temat, który często można zaniedbywać w przygotowanie z zapałki i konkurencja. Mieć sprawna obsługa już jest dobrze, ale co robić po ?

Załóżmy, że masz kilka rodzajów serwów, które pozwalają dostosować się do przeciwników, podbijających, dzięki czemu nie zaczynasz rajdu defensywnie. Z tej bazy zobaczmy, co może się wydarzyć dalej.

Z pewnością powiedziano ci, że po serwu musisz iść do sieci, prawda? Jest jednocześnie poprawny i niepoprawny. Prawidłowy w tym sensie, że jeśli jesteś blisko siatki, przejdziesz do ofensywy, i niepoprawny, ponieważ jeśli zawsze będziesz podbijał tą samą drogą, po tej samej zagrywce, prawdopodobnie zaczniesz od obrony punktu.

Więc wolimy powiedzieć, że po serwu musisz przyjąć postawę ofensywną, która utrzyma przeciwników na boisku.

Usługa Premier

Często jest najszybszy, najbardziej agresywny. Po tym serwisie powrót będzie rozgrywany od dołu, tzn. będziesz musiał oddać wolej. Więc im szybciej zamierzasz zaserwować, tym szybciej będziesz musiał zagrać z woleja, co oznacza, że ​​jeśli grasz w stylu agresywnym, będziesz musiał zagrać ten pierwszy woleja blisko siatki, a zatem bardzo szybko przesunąć się w górę pomiędzy serwami. i salwę.

Ale jeśli nie jesteś tak agresywny, z wolniejszym, bezpieczniejszym serwisem, nie będziesz musiał być tak szybki, Twoim celem będzie woleje w strefie komfortu przy siatce.

To, co możemy powiedzieć po pierwszym serwisie, to to, że w zależności od szybkości twojego strzału, będziesz musiał szybciej lub wolniej przejść do swojej pozycji odniesienia, w przeciwnym razie twój atak zostanie przerwany. Lepiej, w zależności od przypadku, serwować wolniej, aby mieć czas na dotarcie do tej strefy, niż serwować zbyt szybko i być zbyt wolnym.

Serwis Manuela Shuck APT Sevilla MASTER 2022

Druga usługa

Z drugą piłką jest inaczej. Rzeczywiście, podczas drugiego nabożeństwa powracający spróbuje więcej szczęścia. Jego zdaniem powrót jest łatwiejszy do wykonania niż podczas pierwszego serwisu, więc w ponad połowie przypadków może zagrać dowolny strzał, a zwłaszcza lob. Musisz więc dostosować swoją wspinaczkę do sytuacji. 

Jeśli, tak jak przy pierwszym serwisie, dojdziesz do wbicia siatki, ryzykujesz, że będziesz musiał wykonać uderzenie w tył w kierunku punktu startowego.

Więc najlepiej będzie powiedzieć sobie, że będziesz musiał zagrać przynajmniej jedną woleja lub jeszcze jeden strzał, aby dotrzeć do tego zwykłego obszaru, który masz przy siatce. Będziesz spokojniejszy, lepiej zagrasz z woleja, będziesz bardziej opanowany i dotrzesz do siatki, ale z kilkoma uderzeniami więcej...

Dowiedz się, jak się dostosować

To najbardziej taktyczna część. Nie przyzwyczajaj się do jazdy zawsze w ten sam sposób, chyba że to działa za każdym razem. Na początku gry przeciwnicy mogą mieć trudności z oddaniem Twoich serwów. Ale w miarę trwania meczu znajdą sparowania, które mogą sprawić, że będziesz miał trudności na pierwszym końcu. 

Dostosuj się więc, dostosuj swoją pozycję, aby łatwo było dotrzeć do siatki.

Bardzo częstym przykładem jest sytuacja, w której serwer idzie w górę i znajduje się w sytuacji lobbowania, po każdym powrocie musi wracać na sam dół. Jeśli zatrzyma się tuż przed linią, może zagrać tę wysoką woleja lub a bandeja co następnie pozwoli mu iść do przodu.

Serw daje przewagę w punkcie, ponieważ pozwala od razu zaatakować. Minusem jest to, że nawet jeśli twój serwis jest bardzo dobry, zła pozycja lub źle zagrane pierwsze uderzenie może zepsuć wszystko później.

Graj, oglądaj, analizuj, próbuj. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.