Wraca do szkoły. Początek sezonu rymuje się z wznowieniem zajęcia sportowe. Aby Cię zmotywować, przyjrzyjmy się podstawowym uderzeniom padla. Forhend.

Dla wszystkich osób, które rozpoczynają grę w padla, zawsze jest bardzo interesujące wziąć kilka lekcji z instruktorem, aby zrozumieć technikę, przygotowanie, ustawienie, uderzenie itp.

Abyś miał już pomysł, jak zrobić forhend lub po prostu zrobić sobie karty, Julien Bondia oferuje proste samouczki w języku francuskim i angielskim.

Forhend na dole toru

Przede wszystkim wyraźnie rozróżnij dwie wysokości: nad pasem do ataku i poniżej pasa do obrony. Forhend z tyłu toru będzie głównie strzałem obronnym, więc nasze przygotowania i uderzenie odbywać się będą poniżej poziomu naszego pasa.

Krok 1: wznowienie wsparcia

To jeden z podstawowych kroków, które znajdziemy na każdym ujęciu. Pala umieszczona przed nami, trzymana obiema rękami, podczas uderzenia wykonujemy niewielki skok przed przeciwnikami. To odzyskanie siły docisku pozwoli nam mieć taki sam czas reakcji, aby grać forhend lub bekhend.

Krok 2: przygotowanie

Kiedy już odzyskasz ciśnienie, otrzymasz informacje o uderzeniu, które zamierzasz zagrać (forhend lub bekhend). Aby zaoszczędzić czas, ustaw pala bezpośrednio do tyłu, w najniższym położeniu, starając się skierować tylną szybę.

Krok 3: pierwszy krok

tam dwie metody. Albo pierwszy krok do tyłu, który da ci więcej czasu na zagranie piłką, albo krok do przodu, gdy piłka jest krótsza lub jeśli chcesz być trochę bardziej agresywny. U osoby praworęcznej, po odłożeniu pala do tyłu, cofnij prawą nogą w tym samym kierunku co pala. Jeśli robisz krok do przodu lewą nogą, twoja przednia stopa powinna być ustawiona między słupkiem siatki a środkiem toru. Rewers dla leworęcznych.

Krok 4: wpisywanie

Po prawidłowym ustawieniu się, to znaczy wykonaniu pierwszego kroku, a następnie poprawieniu pozycji, pozostaniesz dobrze podparty na „zgiętych” nogach i będziesz w stanie zwolnić uderzenie. Najlepiej zrobić to przed sobą. Jeśli niestety nie możesz uderzyć przed siebie, możesz trochę poczekać, uderzyć wysoko lub nieco z tyłu, ale będziesz musiał zmienić kierunek lotu piłki (ale to już inna sprawa).

Krok 5: koniec gestu

Nie można uzyskać pięknego i skutecznego forhendu bez prawidłowego wykonania gestu. Pomyśl więc, kiedy już uderzyłeś piłkę, aby skończyć swój gest w wybranym miejscu. Bez pośpiechu. Jeśli twój forhend jest doskonały, będziesz miał dużo czasu na wstanie.

Oto dwa filmy, jeden po francusku i jeden po angielsku, aby zrozumieć wszystkie te kroki na zdjęciach.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy w padla. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom dotyczącym padla.