Odkryjmy ten bardzo szczególny skok padla: Bandeja, quelques voici rada aby zrozumieć, jak go używać i dobrze to osiągnąć.

Bandeja to udar, który istnieje tylko w Padelu. Nie szukaj, inne sporty rakietowe nie oferują tego typu uderzenia. Możesz go wyciąć lub wyszczotkować. Dzisiaj porozmawiamy tylko o cięcie bandja.

Przede wszystkim należy zrozumieć, że jest to ruch, który pozwala graczom nie stracić pozycji przy siatce. Tak, może to być atak, ale lepiej najpierw sobie powiedzieć, że Bandeja to ruch obronny, który musi być wykonany w „dość” powolny i precyzyjny sposób.

Dla każdego, kto przyjeżdża do tenisa, różnica między uderzeniem a Bandeją jest impulsem. Podczas uderzenia będziemy mieli tendencję do uderzania piłki jak najwyżej, podczas gdy dla gangu my będzie towarzyszyć piłce w jej opadaniu.

Praca ramienia

Prawidłowe ułożenie ramion jest ważne we wszystkich ujęciach, a Bandeja nie jest wyjątkiem od tej reguły. Dominującą rękę można ułożyć na 2 sposoby. Albo mijając palę przed kolanami, aby ustawić ją w pozycji plateau (mniej precyzyjne, ale może być rozwiązaniem do nauki), albo przygotowując się bezpośrednio, jakby to była wysoka woleja. W jednym poprzedni tutorial do siatkówki forhendowej, umieściliśmy naszą palę bezpośrednio z przodu. Dla Bandeja to samo, ale z tyłu.

Niedominująca ręka pomoże w ułożeniu ciała, utrzymaniu równowagi i rozpędu. Ustawimy go w kierunku siatki bocznej (a nie piłki), a następnie dostosujemy wysokość w zależności od rodzaju piłki, którą chcemy grać. Im wyższa piłka, tym więcej rozpędu będziemy potrzebować dlatego niedominująca ręka zostanie podniesiona przed uderzeniem.

Po umieszczeniu ramiona będą musiały tylko pomóc w uwolnieniu uderzenia. W najlepszym przypadku należy to zrobić na wysokości oczu, nieco przed sobą, z ręką wyciągniętą czubkiem opuszki jak najdalej od ciała. Jeśli piłka jest zbyt wysoka, dostosujemy się, ale zachowujemy ten pomysł uderzenia z prostym ramieniem.

Praca nóg

Jeśli nogi się nie aktywują, zostaniesz źle ułożony, co może spowodować usterkę. Ważne jest, aby mieć dobry początek. Podczas Bandeja pierwszy krok z dominującą stopą jest niezbędny. Po wykonaniu tego pierwszego kroku dostosuj swoją pozycję, a następnie oprzyj się na tej samej dominującej stopie. Ta prasa pozwoli ci kontrolować strzał, który chcesz osiągnąć. Szybko z niedominującą stopą w powietrzu, kontroluj obiema stopami na ziemi. Zauważysz, że Bandeja bardzo często kończy się z przodu. Nacisk na dominującą stopę pozwala więc pędowi do przodu odzyskać pozycję przy siatce.

Krok po kroku

Krok 1

Wznowienie wsparcia, co zaoszczędzi nam czasu reakcji. Zawsze obecny przy każdym uderzeniu, gdy przeciwnik dotyka piłki.

Krok 2

Z pewnością pierwszy krok jest najważniejszy. Dłoń i stopa dominująca w tym samym czasie umieszczamy ciało w profilu, palę w pozycji plateau, a rękę niedominującą w kierunku siatki bocznej. Ruch 3 w 1.

Krok 3

Dopasowanie jest „hiper” ważne. Szybko aktywuj nogi, aby przyjąć najlepszą pozycję. Podczas tej regulacji nogi dostosujesz również wysokość niedominującej ręki.

Krok 4

Zawieszenie. Po znalezieniu najlepszej pozycji nadszedł czas, aby zbudować dominującą nogę. To jak pauza, która zmienia naszą dynamikę od tyłu do przodu. To wsparcie może pozostać na ziemi lub wystartować dla powietrznej bandji.

Krok 5

Strajk. Jeśli to możliwe przed nami na wysokości oczu, uderzenie powinno być wykonane w odcięciu, czubkiem palca jak najdalej od naszego ciała. Gest zakończy się w temblaku, a nasza dominująca ręka owinie się wokół naszej szyi.

Gdy gang jest skończony, natychmiast wznów sieć.

Aby lepiej zrozumieć te pisma, odkryj Bandeję na zdjęciach.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.