Le odwracać jest jednym z strzały obronne najczęściej używane w Padel. Jedną lub dwiema rękami, jaka technika jest najlepsza? Tutaj jest kilka wskazówek.

Bekhend to cios, który może zapewnić ci bezpieczeństwo na dole toru, ale może również wywołać kontrataki. Wielu graczy robi to jedną ręką, ale wiedzą, że jeśli zdecydujesz się to zrobić dwiema rękami, nie będziesz patrzeć z ukosa ... wręcz przeciwnie. Gracze na najwyższym poziomie, tacy jak Marta Marrero czy Pablo Lima, uczynili z niej potężną broń.

Dlaczego warto wybrać dwuręczny bekhend zamiast jednoręcznego bekhendu?

Odpowiedź jest prosta. Aby mieć więcej siły i prawidłowo utrzymywać pala w momencie uderzenia. Może być zalecany dla dzieci lub kobiet, ale mężczyźni mogą również bez problemu ćwiczyć bekhend obiema rękami, celem jest to, abyś czuł się komfortowo w grze; nie grasz dla innych, prawda? Rzeczywiście, grasz dla siebie, więc akcja.

Opiszmy szczegółowo technikę bekhendową na dole toru.

Krok 1: wznowienie wsparcia

Zawsze w pierwszej kolejności będziesz musiał wykonać ten mały skok w momencie uderzenia przeciwników, co pozwoli Ci szybko podjąć decyzję o zagraniu ciosu.

Krok 2: przygotowanie

Jedną lub dwiema rękami umieść najpierw pala z powrotem, na wysokości talii. Aby znalazła się w najlepszej możliwej pozycji, wyobraź sobie, że koniec rączki ma oko. To oko będzie patrzeć, jak zbliża się piłka.

Krok 3: pierwszy krok

Ten pierwszy krok można zrobić do przodu, jeśli masz okazję zaatakować piłkę uderzeniem ofensywnym lub do tyłu, jeśli chcesz mieć więcej czasu na zorganizowanie obrony.

Mała rada, kiedy robisz pierwszy krok wstecz; twoja stopa powinna iść w kierunku wskazanym przez pala podczas przygotowania. O ile oko pala będzie patrzeć na nadlatującą piłkę, nasza tylna stopa przesunie się w kierunku czubka pali.

Krok 4: wpisywanie

Po wykonaniu pierwszego kroku będziesz w stanie wywołać strajk lub będziesz musiał dostosować położenie. W przypadku bekhendu wykonywanego w optymalnych warunkach, lepiej będzie mieć obie stopy na ziemi ze stopą nogi dominującej (bok pali) z przodu.

Niezależnie od tego, czy stoisz prawidłowo, czy nie, zawsze staraj się wykonać uderzenie z ciężarem ciała do przodu. Koniec gestu pójdzie w kierunku poszukiwanego obszaru.

Słowo końca

Niepowodzenie to cios, którego wielu ludzi się boi. Co prawda nie jest to łatwe posunięcie do opanowania od pierwszego dnia, ale przede wszystkim naucz się pozwalać piłce zbliżać się do Ciebie zamiast pędzić. Poświęć trochę czasu na przygotowanie się, umieść prawidłowo pale, dobrze zaciśnij rękaw jedną lub dwiema rękami i pozwól, aby pala „śpiewała”.

Nie wahaj się zwrócić się do swojego klubu i / lub instruktora padla, aby powtórzyć ten gest, który, podobnie jak liczba uderzeń, musi zostać zautomatyzowany.

Twoja kolej !!!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy w padla. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom dotyczącym padla.