W dzisiejszym programie o usługa do padel. gra ustawienia pozwala wziąćobraźliwy i dlatego opanowanie ściegu. Ale jeśli tak nie jest, cofasz się.

Ważna sprawa o godz padel polega na rozpoczęciu punktu, w którym Ty lub Twój partner serwujecie, w pozycji ofensywnej, atak przy siatce, co pozwoli wam przejąć stery punktu, a tym samym mieć większe szanse na wygranie go. Do tego ważna jest obsługa. 

Jeśli przeciwnicy będą w stanie wrócić bez żadnych trudności, twoja ofensywa zostanie trafiona. Z drugiej strony, jeśli masz szeroką gamę serwów, możesz zmieniać, dostosowywać się do przeciwników, aby zbliżyć się do punktu w jak najlepszych warunkach.

Pierwsza piłka jest zawsze najlepsza

Mówimy to i powtarzamy, padel, lepiej rozpocząć punktowanie od pierwszego serwisu niż od drugiego. Powracający zawsze będą bardziej spięci, gdy oddają pierwszy serwis, nawet jeśli oba serwisy są identyczne. Więc dla ciebie jest to pierwsza rzecz do zrozumienia. Jeśli masz zły dzień i twój pierwszy serwis nie pasuje, zwolnij, graj bezpieczniej, a przynajmniej nie idź na drugi serwis.

Serwis Jerome Inzerillo FIP Gold Perpignan

Wskazówki do zrozumienia

Każdy musi mieć możliwość rozwijania własnej usługi. Może być płaska, ścięta, uniesiona, wyczesana, rozciągnięta, dzwonkowata, odwrócona, o 3, krótko mówiąc, od Ciebie zależy, czy będziesz kreatywny. Ale aby tworzyć, musisz zrozumieć podstawy:

- odbicie : kiedy upuszczasz piłkę, opada ona, odbija się, wznosi się, osiąga najwyższy punkt, a następnie opada ponownie. Reguła wymaga odbicia, ale po tym odbiciu będziesz miał wiele chwil na uderzenie. Kiedy piłka się podniesie, będziesz miał mocny, ale niedokładny serwis. Na szczycie odbicia, gdy piłka już się nie porusza, możesz spróbować zagrywki, która połączy moc i precyzję. Wreszcie, gdy piłka opadnie, będziesz mieć pełną kontrolę.

- rzuć lub upuść : możesz rzucić piłkę w górę, otwartą dłonią do nieba, w dół, tak jak zrobiłby to tenisista przygotowujący się do zagrywki, lub po prostu upuścić ją. Z tych 3 możliwości, 2 są często używane. Ostatni, który polega na upuszczaniu piłki z zawsze tej samej wysokości w celu uzyskania zawsze identycznego odbicia, oraz rzutu w dół dla doświadczonych graczy, którzy chcą wzmocnić swój serwis.

- przygotowanie pala : pala umieszczona poniżej poziomu pasa zaoferuje raczej precyzyjny serwis, a wysokie przygotowanie sprzyjać będzie sile i rotacji.

- miejsce uderzenia : piłka uderzona przed nami sprzyja efektowi pędzla lub kuli w kształcie dzwonu. Dzięki temu dobry akompaniament posunie się naprzód. Piłka uderzona z boku będzie zachęcać do większej liczby płaskich, kontrolnych, górnych lub ciętych uderzeń z większym kątem.

- Rewers : użycie bekhendu zmieni efekty i wejście piłki w okienko.

Zmieniaj, aby lepiej przeszkadzać

To jest zdecydowanie klucz. Im więcej różnych, zróżnicowanych usług masz, tym więcej opcji będziesz mieć, aby podjąć ofensywę przeciwko przeciwnikom.

Teraz, gdy znasz sztuczki usługi, poświęć trochę czasu na eksperymentowanie. Ostatnia rzecz: w najlepszym przypadku serwis musi być prowadzony w kierunku siatki, aby osiągnąć pozycję bazową, z której budujesz atak. Ale czasami, w zależności od niektórych meczów, w zależności od jakości powracających, lepiej jest dodać jedną lub więcej końcówek przejściowych z „ziemi niczyjej”. Więc dobre serwowanie jest ważne, ale wiedzieć, jak podążać za jego służbą jest równie ważne, aby uniknąć odepchnięcia po powrocie. Twoja kolej. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.