Kto nigdy nie chciał spróbować zrobić pięknego „Sądzi” podczas gry, aby zaimponować znajomym lub ładnym dziewczynom z następnego pola?

Wielu z nas chce tego spróbować, ale ilu tak naprawdę się to udaje?

Dzisiaj zobaczymy kilka kroków, aby móc to osiągnąć w najlepszy możliwy sposób.

The Willy, spektakularny hit

Przede wszystkim, zanim odkryjemy wszystkie tajniki tego estetycznego gestu, ale też super spektakularnego, gdy jest prawidłowo wykonany, warto cofnąć się nieco do jego historii.

Po raz pierwszy widziano go podczas meczu tenisowego.

Rzeczywiście jest to Argentyńczyk Guillermo „Willy” Vilas który byłby pierwszym graczem, który wykonał ten gest w 1975 roku. Od tego czasu, aby oddać mu hołd, ten strzał został ochrzczony „Sądzi”.

Au padel, nie jest często spotykany w meczach zawodowych i amatorskich, ponieważ powinien być używany w ostateczności.
Ponieważ jest to trudne do osiągnięcia, gracze wolą zrobić szklankę kontrową lub spróbować bardzo nisko obronić piłkę.

Kiedy i jak to zrobić

Przede wszystkim, aby ten strzał był jak najbardziej ryzykowny, należy oddawać go dopiero wtedy, gdy do piłki dojedziesz trochę spóźniony, a piłka już odbiła się od szyby. Jeśli priorytetem jest to, czego szukasz? zrób przedstawienie, nawet jeśli oznacza to utratę sensu, uwolnij swoją inspirację!

Z reszty korzystamy porady naszych przyjaciół z Nox :

Aby poprawnie wykonać „willy”, musisz ustawić się plecami do przeciwników i lekko zgiąć nogi, aby uzyskać elastyczność.

Wtedy wskazane jest, aby zachować pewien dystans i dobrze go ocenić, aby uniknąć niefortunnych problemów, takich jak uderzenie w nogi lub szukanie gdzie indziej mężczyzn.

Wreszcie, gdy już poczujesz się komfortowo z tymi krokami, będziesz musiał podjąć decyzję o wyniku wykonywanego ruchu. To znaczy, jak będziesz grać w piłkę. Lob? niski cios?

W przypadku lobu, na przykład, poczekaj, aż piłka przejdzie między twoimi nogami, aby ją uderzyć, a będziesz musiał wykonywać ciągły ruch, aby piłka mogła nabrać wysokości i utrzymać twarz twojego kumpla w górze.

Odwrotnie, przy niskim ciosie rakieta powinna być skierowana w stronę przeciwnego obozu prostszym ruchem.

Teraz Twoja kolej na grę, trzymasz wszystkie klawisze, aby zaimponować przeciwnikom, a przede wszystkim mieć maksymalną przyjemność na stoku!

 

Kredyt zdjęciowy: Nox Padel

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.