Cios tak dużo nietuzinkowa, elegancka, oferuje nasz konfigurator szkodnik et trudny osiągnąć. ten odwracać atak pojawia się na kilka sposobów od dołu toru. Odkryjmy je razem.

Umieszczeni na dole toru organizujemy naszą obronę. W zależności od piłki zagranej przez naszych przeciwników będziemy mieli możliwość przejścia do ataku. Rozmawialiśmy o tym wcześniej z atakującym forhendem, ale jeśli piłka dotrze do nas z bekhendu, musimy być ofensywni i agresywni. Są na to 3 możliwości.

Jednoręczny bekhend, płaski

To chyba najbardziej estetyczny cios. Umieszczeni z tyłu boiska przyjedziemy, aby zapobiec przejściu piłki, przeciwstawiając się naszemu ciału. Pozostaniemy w otwartym wsparciu, ramionami zwróconymi w stronę toru. Ogólnie rzecz biorąc, nasza niedominująca noga (ta przeciwna do ręki niosącej pala) będzie nieco przed nami, na wysokości, w kilku słowach w otwartym podparciu, w przeciwieństwie do klasycznego bekhendu, gdzie dominująca noga będzie wyraźnie w przód.

Gest będzie krótki, z początkowym przygotowaniem na wysokość ciała do finiszu nieco przed nami. Możemy mówić o amplitudzie zaledwie 1 metra. Tym, co pozwoli nam na atak, będzie przede wszystkim skurcz brzucha i pośladków, aby wykorzystać prędkość piłki przeciwników. Twoje ujęcie jest szczere, czyste, suche i szybsze.

Knutsson bekhend bullpadel wpt
W przypadku tego typu bekhendu będziesz już gotowy do następnego uderzenia, gdy stoisz twarzą do stoku.

 

Dwuręczny bekhend

Równie imponujący jest dwuręczny ofensywny bekhend, który zbiera swoje żniwo. Niektórzy gracze wykonują podstawowy bekhend jednoręczny, ale z drugiej strony atakujący bekhend dwuręczny. Więc cokolwiek, najważniejsze jest to, że czujesz się komfortowo.

Chodzi o to, aby przygotować się bardzo szybko z kumplem za pasem, nad pasem, aby uderzyć piłkę tuż po odbiciu, gdy jest ona w fazie narastania. Fakt, że uderzasz dwiema rękami, daje ci siłę i kontrolę niezbędną do powalenia piłki tak, aby zaatakowała przeciwników poniżej poziomu siatki.
Ta technika wymaga spojrzenia i doświadczenia, ale pozwala zaskoczyć, zaatakować i jednym pstryknięciem palców pokonywać drogę siatki. Więc będziemy zachowywać się jak policzek, próbując przewrócić piłkę z góry na dół.

Marta Marrero atak bekhendowy dwoma rękami

 

Jednoręczny bekhend, cięcie

Nazywamy to cięciem, krojeniem lub nawet z efektem back spinu, tym bekhendem, który wykonujemy jedną ręką od góry do dołu lub nawet do przodu. Niektórzy gracze używają tam tylko tego typu bekhendu, zarówno w obronie, jak i ataku. Wadą cięcia obronnego jest trajektoria lotu piłki, która często będzie prosta. Tak więc w fazie uczenia się oddzielimy obronę od ataku. Ten cięty bekhend, jeśli dobrze zrozumieliśmy technikę, będzie używany do innych uderzeń, takich jak wyjście z okna bekhendowego lub z woleja bekhendowego.

Przygotowanie z podniesioną głową palucha, zgiętym łokciem i zablokowanym nadgarstkiem typu „motocyklowe przyspieszenie”, ręka niedominująca posłuży do umieszczenia palucha w wysokiej pozycji, nad pasem, ale także jako napinacz, który doda w razie potrzeby większa prędkość. Pomysł polega więc na uderzeniu piłki powyżej poziomu siatki, aby sprowadzić ją na stronę przeciwnika. Zaletą będzie to, że w zależności od miejsca uderzenia, przed tobą, na wysokości ciała lub nieco za tobą, możesz znaleźć obszar wzdłuż linii, skrzyżowany lub pośrodku.

To cięcie będzie skuteczne, ponieważ efekt nadruku zmniejszy odbicie, więc nie wahaj się zmieniać prędkości, kątów i głębokości, aby mieć duży panel.

Ostatni punkt, finisz, z akompaniamentem w kierunku zagrania, co pozwoli przygotować stojącego przed nami palucha do kolejnego ruchu, ale też wywrzeć presję na przeciwnikach.

lea godallier odwrócona francja2021

 

Ofensywny bekhend jest tak elegancki, jak trudny do opanowania lub niszczycielski. Błędem byłoby myślenie przede wszystkim o władzy. Pomyśl o płynności, podparciu na ziemi, końcu ruchu. Bądź pewien, grając najpierw w prosty sposób, a następnie stopniowo szukaj szybkości i bardziej skomplikowanych obszarów!

 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.