Nowa czysto techniczna kolumna w tym tygodniu. Zobaczymy pierwsze ujęcie padel : the prawe trafienie od linii bazowej, po odbiciu.

Rzeczywiście, to (ogólnie) od tego uderzenia zaczyna się punkt, od serwisu. Niektóre serwują bekhendem, ale są one dość rzadkie (na wysokim poziomie widzimy, jak Paquito lub Carolina Navarro serwują bekhendem, strona przewagi).

Jest to również pierwsze uderzenie, które wykonuje się podczas rozgrzewki, aby zaangażować piłkę (ogólnie). Dlatego ważne jest, aby bardzo dobrze go opanować, niezależnie od sytuacji: korzystnej, neutralnej lub niekorzystnej.

Jak osiągnąć całkowitą kontrolę nad tym ciosem?

Zacznijmy od połowu. Na padel, mamy szczęście, że możemy zagrać praktycznie każdy strzał z chwytem, ​​który nazwiemy neutralnym. To znaczy uchwyt młotka (weź rakietę jak młotek i chcesz wbić gwóźdź: oto uchwyt młotka). Możesz również lekko otworzyć rękę na zewnątrz, aby uzyskać więcej relaksu i mobilności w nadgarstku i lekko podkręcić… ale będzie to wymagało zmiany uchwytu, gdy piłka uderzy w bekhend.

Następnie musisz szybko zareagować i wybrać strzał, który będziesz w stanie wykonać: lob, atak, obrona, przed lub za oknem itp.

Do tego trzeba – na początku – być dobrze przygotowanym. Zaleca się, aby zawsze stać i stać za linią bazową i około jednej trzeciej szerokości połowy kortu, w kierunku okna bocznego; innymi słowy, na przecięciu linii rozpoczynającej się od ostatniej szyby bocznej i ostatniej szyby dolnej.

Max Moreau forhend P2000 Piramidy 2021

Ważne jest, aby zachować efektywną pozycję uwagi między uderzeniami i wykonać lekki skok, po którym następuje odpoczynek. Pozwoli ci to poruszać się, gdy tylko piłka opuści rakietę przeciwnika i od tego momentu rozpocząć przygotowania. Pierwszy zrobiony krok jest bardzo ważny. Do tyłu, jeśli chcesz przepuścić piłkę lub jeśli chcesz ją uderzyć po odbiciu, jeśli nie jest bardzo długa; do przodu, jeśli piłka jest bardzo krótka i będziemy podążać za siatką po uderzeniu (co nieuchronnie przynosi w umyśle bardziej agresywne uderzenie).

W zależności od wysokości otrzymanej piłki i wybranego uderzenia twoje przygotowanie będzie mniej lub bardziej obfite i mniej więcej wysokie. Jeśli otrzymana piłka jest niska, przygotowanie będzie niskie… i na odwrót. Jeśli odebrana piłka jest szybka, konieczne będzie skrócenie przygotowań.

Strajk

Płaszczyzna uderzeniowa musi zawsze znajdować się przed ciałem. Ważne jest wtedy, aby towarzyszyć piłce w kierunku gry, spojrzeniem i rakietą.

Sam strajk będzie musiał być zrównoważony. W zależności od twojego profilu motorycznego, twoja równowaga może różnić się od twojej partnera, ale ważne jest, aby czuć się pod kontrolą. Pamiętaj, że prosta, trzymana głowa, a przynajmniej wspierająca stopa najbliżej piłki na ziemi, jest równoznaczna z kontrolą.

Arturo coello forhendowy

Jeśli chodzi o gesty, to dla mnie nie jest to bardzo ważne. Zobaczysz graczy z padel z nieszablonowymi, ale strasznie efektownymi gestami... i na odwrót 🙂 nie musisz być przystojny, żeby dobrze grać padel, musisz być wydajny. To znaczy, że musimy być w stanie zagrać wszystkie rzuty, niezależnie od naszej pozycji na boisku i odebranej piłki!

Aby osiągnąć to mistrzostwo, musisz powtarzać, zawodzić, próbować ponownie i dostosowywać swoje taktyczne i techniczne wybory.

Nie wahaj się urozmaicić przyjemności na boisku: mecze towarzyskie, trening dla dwojga, trening z dobrym trenerem, mecze rywalizacyjne… wszystko to pomoże ci, jeśli masz precyzyjne i określone cele! Wszystko przyniesie ci, jeśli chcesz się rozwijać! Wszystko ci pomoże, jeśli będziesz się tego trzymać!

 

¡ Que disfruten!

Line Meites

Line Meites to jeden z najlepszych francuskich graczy padel. To głos twojego życia Padel Magazine. Ale nie tylko prowadzi także kolumnę „Śledztwa szwajcarskiego scyzoryka”. Każdego miesiąca będzie wracać do kontrowersji lub tematu, który jest jej bliski.