„Padel i tenis to dwa zupełnie różne sporty. „ Cecilia REITER, zawodowa zawodniczka zajmująca 15. miejsce w WPT. Dlatego należy pamiętać o zasadach i osobliwościach tego sportu.

Padel jest uważany przez niektórych za sport w połowie drogi między tenisem a squashem. Rakieta to drewniany nietoperz bez liny z przebitym sitem, które pochłania wibracje, co nazywa się „ łopata " po hiszpańsku.

Piłka jest identyczna z piłką tenisową, ale ma mniejszy nacisk, więc odbija się mniej. Kort, mniejszy niż kort tenisowy, otoczony jest szklanymi ścianami i ogrodzeniem. Liczenie punktów w padel jest podobne do tenisa (15, 30, 40, w 2 zwycięskich setach z decydującą grą w przypadku remisu na 6 meczów na całym świecie). Gracze mogą użyć szklanych ścian, aby zwrócić piłki lub rzucić wyzwanie przeciwnikom, dzięki czemu sport jest bardzo żywy i spektakularny.

Lorenzo Lecci López

Po jego nazwach możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielbicielem pasji do sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jego ambicją jest relacjonowanie największych wydarzeń sportowych (igrzysk olimpijskich i światów). Jest zainteresowany sytuacją Padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.