Poza miłą niespodzianką przed Świętami Bożego Narodzenia, ośrodki padel pozostaną w większości zamknięte.

Konieczne będzie posiadanie dla wszystkich klubów tenisowych i padel. Rząd potwierdził, że ponowne otwarcie hal sportowych mogło nastąpić dopiero od stycznia 2021 roku. I znowu: pod warunkiem, że sytuacja się poprawia.

Dekonfinalizacja zaczyna się od sklepów

Jednak rząd wyjaśnił również, że w grudniu rozpocznie się proces odkażania, zwłaszcza wraz z ponownym otwarciem sklepów. Na szczęście dla biznesu, bo ekonomicznie też nie było dla nich nic gorszego.

Ale czy ten proces jest zgodny z ambicją ponownego otwarcia hal sportowych w styczniu przyszłego roku? Nie jestem pewien, na pewno w grudniu w sklepach będzie dużo ludzi. To bezpieczne kryzys zdrowotny będzie trwał w styczniu...

Jeśli chodzi o amatorskie zawody sportowe, nadal istnieje bardzo mało nadziei na zobaczenie niektórych autoryzowanych na warunkach na styczeń. Ale naszym zdaniem możemy już co najwyżej przełożyć na luty.

Niedawna przeszłość tej sytuacji już pokazała nam proces odkażania.

Słowa Roxana Maracineanu, Delegat Ministra ds. Sportu w BFM mówią jasno: „Ponowne otwarcie stadionów i hal sportowych mogłoby nastąpić dopiero od stycznia 2021 r., Jeśli sytuacja się poprawi".

Relaks dla hal sportowych

Pozytywna uwaga: to rozluźnienie warunków dostępu do siłowni.

Po pierwsze wszyscy tenisiści lub gracze w tenisa padel uznani profesjonaliści mogą kontynuować szkolenie. Dlatego najbardziej skomplikowaną rzeczą jest dla nich znalezienie otwartego kija do uderzenia piłki. Rzeczywiście, plik padel istota wciąż amatorski sport we Francjii w międzyczasie mamy nadzieję, że CNE, nie ma oficjalnej struktury, takiej jak INSEP lub CREPS, aby pomieścić najlepszych graczy w rankingu.

Ale dobrą wiadomością jest możliwość granie graczy z powodów medycznych, w ramach rehabilitacji, problemów fizycznych, ze względów psychologicznych… I można było zauważyć, że pewna liczba i nie bez znaczenia wśród lekarzy uznała za całkiem logiczne wystawiać zaświadczenia lekarskie osobom niemającym sportu.

Tutaj znowu trudność polega na znalezieniu otwartych klubów. Czy mogą otworzyć dla kilku osób z certyfikatem? Mówiąc bardziej ogólnie, są to pliki sporty na świeżym powietrzu, które wydają się być popularne, ponieważ wiemy, że przenoszenie wirusa na zewnątrz jest mniej ważne. Przez rozszerzenie, padel i czy tenis będzie wkrótce uprawiany na świeżym powietrzu, czy pół-halowym?

Dowód tej tolerancji: baseny są łatwiej dostępne na podstawie zaświadczenia lekarskiego.

Une pierwszeństwo mają najmłodsi : stowarzyszenia i dzieci mogą / będą mogły uprawiać sport na określonych warunkach w klubach sportowych. Czy jest to wystarczająco opłacalne dla ośrodków sportowych? Oczywiście nie. Ale to jest początek. Oczywiście konstrukcje nie mogą stracić swoich zalet, jeśli zostaną częściowo ponownie otwarte.

Nie wyszliśmy jeszcze z tego kryzysu. FFT może wkrótce poinformować o swoich decyzjach podjętych w celu pomocy tenisowi / tenisowi plażowemu / klubom. padel po wczorajszym bardzo ważnym spotkaniu COMEX.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.