Francuska Federacja Tenisowa komunikuje się za pośrednictwem swojego prezydenta Bernarda Giudicellego, który wydaje się wnieść dobrą wiadomość do świata tenisa i padla.

Przesłanie nie jest tak jasne, wyobrażamy sobie, że prezes FFT z przyjemnością zaakceptował możliwość powtórzenia gry w tenisa i związanych z nim sportów od 2 czerwca w Ministerstwie Sportu. Trzeba powiedzieć, że FFT była na miejscu podczas całego kryzysu zdrowotnego.

Jeśli FFT uda się zmusić Ministerstwo Sportu do zaakceptowania możliwości odtworzenia 4 padli 2 czerwca zamiast 22 czerwca, byłoby to miłym posunięciem od FFT, ponieważ nie zaczął on zwyciężyć po publikacji rządu na temat różne standardy, których należy przestrzegać od 2 czerwca.

To jest dobre ! Dzięki pracy naszych drużyn i wysłuchaniu Ministra Sportu, któremu dziękuję w imieniu wszystkich naszych klubów i naszych DE oraz w oczekiwaniu na nowy dekret, opublikujemy 1 czerwca o godz. 14 na fft.fr na protokół dekonfinalizacji fazy 2.

Od 2 czerwca:

  • Do uprawiania tenisa i paratennis
  • Aby wznowić padel
  • Do wznowienia gry w tenisa plażowego
  • Do odzyskiwania krótkiej dłoni

Aktualizacja zasad gry wspólnych dla wszystkich dyscyplin

Na lekcje grupowe dla młodzieży i dorosłych

Do podwójnej gry

Aktualizacje warunków dostępu do szatni

Było to możliwe dzięki federalnemu duchowi naszych Prezydentów i Prezydentów Klubu, którym dziękuję za ich zaangażowanie i ducha odpowiedzialności, jakie wykazali podczas całego kryzysu. Apeluję do burmistrzów i prezydentów EPCI o wsparcie ich w ich działaniach. Vice Tennis.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.