Porównaj dzisiaj wyjazdy gracze z tyłu toru między dwoma sportami rakietowymi, które mają podobieństwa, tenis i padel. Zobaczysz, że niewiele rzeczy łączy je razem.

chociaż padel zawsze bardziej odrywa się od swojego związku z tenisem, nie możemy nie porównywać ich. To prawda, że ​​łączy je wiele punktów, ale z biegiem lat zdajemy sobie sprawę, że w szczegółach istnieją ogromne różnice. Porozmawiajmy o przejściu na dół toru.

Tenis

Tenisiści zaczynają swoje punkty z tyłu kortu. To od tej pozycji zaczyna się gra. W miarę postępu uderzeń gracze będą próbowali przesunąć przeciwnika, aby albo zdobyć punkt z tej pozycji, albo, dla niektórych, podejść do siatki i położyć jej kres.

Więc tutaj możemy powiedzieć, że linia bazowa jest używana do obrony, ale także do ataku. A jeszcze ciekawsze jest to, że jednym uderzeniem możesz przejść od obrony do ataku i na odwrót. Ruchy są zatem wykonywane odpowiednio, z troską o to, aby zawsze kończyć do przodu, aby uniknąć zbytniego cierpienia.

Na dole toru tenisiści będą mieli linię jako punkt odniesienia. Główne ruchy będą wykonywane równolegle do tej linii, aby uzyskać jak najszybszy dostęp i z troską o przemoc przy uderzeniu, piłki zagrane przez przeciwnika.

Au padel

Au padel to jest inne. Punkty zaczynają się w pobliżu siatki lub z tyłu toru, w zależności od tego, czy twoja drużyna serwuje, czy wraca. W związku z tym będziesz musiał przetworzyć kilka pozycji: albo ofensywna pozycja przy siatce, czyli defensywny na dole. Skupmy się na dzisiejszym temacie, tle toru.

Jak wyjaśniono powyżej, jeśli jesteś na dole toru, znajdujesz się w pozycji obronnej. Twoim głównym celem nie jest zdobycie punktu z tej pozycji, ale odepchnięcie przeciwników, aby zajęli ich miejsce przy siatce i znaleźli się w pozycji ataku.

Dlatego będziemy musieli zorganizować obronę. Chociaż dolna linia może być traktowana jako punkt odniesienia, w padel, możemy też bawić się oknami za nami; i tutaj będą ewoluować nasze ruchy.

Gracz padel nie będzie poruszał się równolegle do linii końcowej, ale zygzakowaty, przód-tył, z kilku powodów. Pierwszym, aby dać sobie czas przed uderzeniem piłki, drugim, by móc uzyskać dostęp do obrony okien, a trzecim, by zakończyć uderzenie w najlepszej możliwej pozycji.

Przygotowanie lobu na dole toru przy wychodzeniu z okna

Główne różnice Tenis /Padel

  • Poruszaj się równolegle do linii w tenisie i zygzakiem w przypadku padel
  • W tenisie celem jest przejście od obrony do ataku jednym uderzeniem, gdy jest w padel organizujemy obronę w nadziei na odepchnięcie adwersarzy, a nie zdobycie punktu
  • W tenisie bez okien, piłka za ciałem ginie, w padel musisz wiedzieć, jak bawić się tymi oknami i używać ich do spowolnienia gry
  • W tenisie możesz zakończyć punkt jednym uderzeniem z dowolnej strefy. W padel, jeśli jesteś źle ustawiony lub źle przestawiony po uderzeniu, tworzysz dołek i szansę dla przeciwników na dokończenie punktu

O podróżach wiesz wszystko. Więc jeśli jesteś tenisistą, który bierze na padel lub gracz z padel kto gra przeciwko tenisistce, zwracaj uwagę na ruch, mogą sprawić, że przegrasz mecz… lub wręcz przeciwnie, pomoże Ci go wygrać!

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.