7 maja był dniem wielkich nowinek dla Klub tenisowy Chateaubriant, a w szczególności za działalność padel, drogi prezydentowi Fryderyk Moreau.

Rzeczywiście, nadszedł czas na duet wydarzeń, zarówno różnych, jak i uzupełniających się dla rozwoju i ekspansji tego zabawnego i wciągającego sportu. Burmistrz Chateaubriant w towarzystwie swoich wiernych pomocników zaszczycił klub swoją obecnością inaugurując drugi tor padel co dokładnie pozwoliło TCC zorganizować po raz pierwszy w swoim życiu turniej mężczyzn P500. Podwójna impreza ku uciesze wszystkich miłośników żółtej kulki.

Drugi utwór padel niecierpliwie oczekiwany

Dzień w najbliższą sobotę, 7 maja 2022, otulony łagodnym wiosennym słońcem, rozpoczął się zatem oficjalną ceremonią inauguracji drugiego pola padel zbudowany kilka miesięcy wcześniej przez ratusz. Alain Hunault, burmistrz miasta Castelbriantaise, niedawno uhonorowany nowym „płomieniem” najbardziej sportowego miasta, uczynił za punkt honoru uczczenie tego nowego obiektu sportowego, który dodatkowo wzbogaca lokalne dziedzictwo.

Towarzyszący burmistrzowi urzędnicy oraz obecna publiczność mogli przede wszystkim uczestniczyć w pierwszych meczach turnieju padel P500, który wystartował na dwóch polach, a następnie zebrał się na rygorystyczne przemówienia, podczas których prezes TCC gorąco podziękował gminie za przekazanie tego nowego sprzętu. Była to również okazja dla burmistrza, aby podkreślić dynamikę lokalnego klubu oraz dokonać ważnych zapowiedzi przyszłych inwestycji w obiekty sportowe. I tak jak przemówienia zaostrzyły apetyt i pragnienie, inauguracja zakończyła się kieliszkiem przyjaźni, podczas którego kibice i urzędnicy mogli się dzielić, dyskutować i odkrywać.

Udany pierwszy P500

Drugim wydarzeniem weekendu 7 i 8 maja 2022 r. był zatem pierwszy turniej P500 mężczyzn, a w tym przypadku Trofeum DS Automobile. Obecność dwóch torów pozwoliła na zorganizowanie zawodów na tym poziomie. Pod okiem sędziego Frédéric moreau (tak, czapki się kumulują), 24 drużyny przybyły z Pays de la Loire i z innych miejsc (dla niektórych z daleka), aby rywalizować pod promienistym słońcem pięknego błękitnego nieba. Publiczność mogła uczestniczyć w kilku bardzo dobrych meczach pomiędzy graczami na bardzo dobrym poziomie padel. Piłki się grzały, szyby trzaskały, płoty dzwoniły, ale turniej odbył się w bardzo dobrym nastroju, bo rywalizacja (która może być zacięta) nie kłóci się z szacunkiem i duchem fair play.

Jeśli chodzi o wyniki, szanowano logikę sportową, ponieważ to rozstawiona para numer jeden wygrała zawody. W efekcie, Siostry Alexandre Boilevin i Benjamin, w rankingu 60th i 129th we francuskim rankingu, wygrana w finale z parą Aymeric Meslin – Samuel Devrand na wynik 6/2 6/3. Trzeci stopień podium trafił do Simon Beluet i Florent Gauthier.

Wśród Castelbriantais najlepsza drużyna w końcowej klasyfikacji turnieju trafia do duetu Moreau, Paweł et Matthias, autorzy bardzo dobrych spektakli.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.